Vyberte stránku

Kosatec ‚Blue‘

Latinský název Iris laevigata 'Blue'

Popis rostliny

Iris laevigata 'Blue' je stálezelená trvalka s nádhernými modrofialovými květy. Květy mají 6 lístků a jsou asi 3 cm velké. Rostlina má široké, zelené listy, které se táhnou po celém stonku. Kosatec 'Blue' roste do výšky asi 30 cm a je vhodný pro skalky a okraje. Je to odolná rostlina, která je schopná přežít i v chladnějších oblastech. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírně vlhkou půdu a slunné stanoviště.

Jak pěstovat Kosatec ‚Blue‘

Kosatec ‘Blue’ je krásná, modrofialová rostlina, která se vyskytuje v jižní části Japonska. Je to trvalka, která může dosahovat výšky až 1 metr. Její květy jsou velké až 5 cm a mají modré až fialové odstíny. Pěstování Kosatce ‘Blue’ je snadné a je vhodná pro začátečníky. Nejlepším místem pro její pěstování je slunné místo s dobrou drenáží. Můžete ji pěstovat ve skupinách nebo jako solitérní rostlinu. Kosatec ‘Blue’ potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelitá. Vyhněte se přemokření půdy, protože to může způsobit hnilobu kořenů. Rostlina potřebuje také mírnou úpravu, aby byla zdravá. Kosatec ‘Blue’ je nenáročná na hnojení. Potřebuje jen mírné hnojení každé 2-3 týdny po dobu vegetačního období. Používejte obecný hnojivý granulát nebo tekuté hnojivo. Kosatec ‘Blue’ je odolný vůči mrazu až do -15 stupňů Celsia. Je však lepší ji chránit před silnými mrazy, pokud je to možné. Kosatec ‘Blue’ je snadno rozmnožitelný řízky. Řízky můžete získat od mateřské rostliny nebo je můžete objednat online. Řízky by měly být umístěny do substrátu, který je směsí písku a rašeliny. Udržujte substrát vlhký a řízky by měly být přesazeny do trvalého substrátu, jakmile se zakoření.

Využití Kosatec ‚Blue‘

Kosatec 'Blue' je druh rostliny, který se často používá jako okrasná rostlina. Jeho modré květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení zahrad, trávníků nebo dokonce i vnitřních prostor. Rostlina je také velmi odolná a může růst v různých podmínkách. Kosatec 'Blue' je také velmi snadno pěstovatelný a může být použit jako živý plot nebo jako součást kompozice s jinými rostlinami. Rostlina může být také použita k oživení okolí a její květy mohou být použity k vytvoření krásných aranžmá.

Botanický popis

Kosatec ‘Blue’ je trvalka s krásnými modrofialovými květy. Rostlina má silné, vzpřímené stonky, které dosahují výšky až 60 cm. Listy jsou široce vejčité, tmavě zelené a lesklé. Květy se objevují v období od dubna do června a jsou uspořádány ve skupinách po 3 až 5 kusech. Každý květ má 6 lístků, které jsou modré nebo fialové. Plody jsou tobolky, které se otevírají na podzim a uvolňují semena. Kosatec ‘Blue’ je nenáročná rostlina, která se dobře daří ve slunných až polostinných oblastech. Je odolná vůči mrazu a suchu.

Původ a rozšíření Kosatec ‚Blue‘

Kosatec ‘Blue’ je hybridní odrůda kosatec obecného (Iris laevigata). Tato odrůda byla vyšlechtěna v Japonsku a je velmi oblíbená pro svou nádhernou modrou barvu. Rostlina je původní z částí Japonska, jako je Kjúšú, ale dnes se pěstuje po celém světě. Kosatec ‘Blue’ je oblíbený pro svou nenáročnou péči a odolnost vůči chorobám. Je to trvalka, která může růst až do výšky 1,2 metru. Má velké, modré květy s bílými skvrnami a listy jsou tmavě zelené. Kosatec ‘Blue’ je oblíbený pro svou nenáročnou péči a odolnost vůči chorobám. Je to trvalka, která může růst až do výšky 1,2 metru. Má velké, modré květy s bílými skvrnami a listy jsou tmavě zelené. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -15 °C. Kosatec ‘Blue’ se nejlépe daří na slunných místech s dobře odvodněnou půdou. Rostlina potřebuje mírnou zálivku a pravidelnou údržbu, aby zůstala zdravá. Může být také řezaná a používána jako okrasná rostlina.
Katalog » Vodní rostliny » Kosatec ‚Blue‘