Vyberte stránku

Kosatec ‚Blue‘

Latinský název Iris louisiana 'Blue'

Popis rostliny

Iris louisiana 'Blue' je druh rostliny z čeledi Iridaceae. Je to trvalka s nízkou, hustou růžicí listů. Květy jsou modré až fialové barvy s bílým středem. Květy se objevují v období od dubna do června. Rostlina má ráda vlhké, bohaté půdy a slunné stanoviště. Je to velmi dekorativní rostlina, která je vhodná pro výsadbu v skupinách nebo jako okrajová rostlina.

Jak pěstovat Kosatec ‚Blue‘

Kosatec ‘Blue’ je velmi krásná a nenáročná rostlina, která se hodí do mnoha různých typů zahrad. Je to trvalka, která může být pěstována v celém Spojených státech. Pěstování kosatec ‘Blue’ je snadné. Nejprve je třeba vybrat vhodné místo pro jeho pěstování. Mělo by být umístěno na slunném místě s dobrou drenáží. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Kosatec ‘Blue’ můžete pěstovat buď ze semene nebo z odnoží. Semena se sázejí na jaře do hloubky asi 1 cm. Odnože se mohou sázet na jaře nebo na podzim. Kosatec ‘Blue’ potřebuje pravidelnou zálivku. Zalévejte jej alespoň jednou týdně, aby se zabránilo vysychání půdy. Kosatec ‘Blue’ můžete také hnojit. Použijte k tomu obecný hnojivo pro trvalky. Aplikujte jej každé dva až tři týdny po dobu jednoho měsíce. Kosatec ‘Blue’ můžete také řezat. Řezy by měly být provedeny na jaře, aby se rostlina udržela ve zdravém stavu. Kosatec ‘Blue’ je velmi odolná rostlina, která může vydržet i mírné mrazy. Nicméně, pokud se očekávají silné mrazy, měli byste jej chránit přikrytím.

Využití Kosatec ‚Blue‘

Kosatec 'Blue' je vytrvalá rostlina, která je oblíbená pro svou nádhernou modrou barvu. Je to oblíbený druh irisu, který se používá k ozdobení zahrad a parků. Rostlina může být také použita k vytvoření krásných řezaných květin. Kosatec 'Blue' je také vhodný pro pěstování v nádržích. Jeho listy a květy jsou velmi dekorativní a mohou přidat zelenou barvu do vody. Rostlina může také sloužit jako úkryt pro malé ryby a další vodní živočichy. Kosatec 'Blue' je také vhodný pro pěstování v květináčích. Jeho květy a listy jsou velmi dekorativní a mohou přidat barevnost do interiéru. Rostlina je také odolná vůči suchu, což ji činí vhodnou pro pěstování v květináčích. Kosatec 'Blue' je také vhodný pro pěstování v záhonech. Jeho květy a listy dodají zahradě nádhernou modrou barvu. Rostlina je také odolná vůči chorobám a škůdcům, což ji činí vhodnou pro pěstování v záhonech.

Botanický popis

Kosatec „Blue“ (Iris louisiana 'Blue') je trvalka s krásnými modrofialovými květy. Roste ve výšce až 1,2 metru a má široké, dlouhé listy. Květy mají 6 lístků a jsou uspořádány do krásných květenství. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště s bohatou, vlhkou půdou. Je odolná vůči mrazu až do -20 °C.

Původ a rozšíření Kosatec ‚Blue‘

Kosatec ‘Blue’ (Iris louisiana 'Blue') je hybridní druh kosatec, který byl vyšlechtěn v USA. Je to kříženec mezi Iris fulva a Iris hexagona. Tento hybrid je oblíbený pro svou nádhernou modrou barvu a velké květy. Rostlina se dobře pěstuje v mírných oblastech Severní Ameriky, ale může být také nalezena v jiných částech světa, jako je Evropa, Asie a Austrálie. Kosatec ‘Blue’ je oblíbenou volbou pro zahradníky, protože je to odolná rostlina, která může růst v různých podmínkách. Může růst ve slunných nebo polostinných oblastech a je odolný vůči suchu. Je to také nenáročná rostlina, která nevyžaduje mnoho péče.
Katalog » Vodní rostliny » Kosatec ‚Blue‘