Vyberte stránku

Kolokázie jedlá ‚Black Magic‘

Latinský název Colocasia esculenta 'Black Magic'

Popis rostliny

Kolokázie jedlá ‚Black Magic‘ je velká, tropická rostlina s tmavě zelenými listy, které mají tmavě fialovou barvu na vnitřní straně. Listy jsou velké a mohou dosahovat délky až 1 metr. Kořeny jsou bílé až šedé a mohou dosahovat délky až 1 metr. Rostlina je odolná vůči chorobám a může růst až do výšky 1,5 metru. Je to vytrvalá rostlina, která může přežít i v extrémních podmínkách. Je to vysoce ceněná rostlina pro svou chuť a je často používána v asijské kuchyni.

Jak pěstovat Kolokázie jedlá ‚Black Magic‘

Kolokázie jedlá „Black Magic“ je velmi oblíbená odrůda tropické rostliny, která se používá k výrobě tradičního asijského jídla. Tato odrůda má tmavě zelené listy a černé kořeny. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve vlhkém až mokrém prostředí. Pěstování Kolokázie jedlé „Black Magic“ je snadné. Nejprve si vyberte místo pro pěstování, které bude mít dostatek slunečního svitu a bude mít dostatek vlhkosti. Pokud je to možné, vyberte si místo, kde bude mít rostlina dostatek vody. Pak si vezměte semena Kolokázie jedlé „Black Magic“ a zasíťujte je do půdy. Semena můžete také vysít do truhlíku nebo do nádoby s vodou. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, udržujte půdu vlhkou a ujistěte se, že je dostatečně vyživovaná. Přidejte hnojivo s vysokým obsahem draslíku a fosforu. Rostlina bude potřebovat dostatek vody, ale ujistěte se, že půda není příliš mokrá. Kolokázie jedlá „Black Magic“ by měla být sklizena po 8-10 týdnech od výsevu. Sklizeň by měla být provedena opatrně, aby nedošlo k poškození kořenů. Kořeny mohou být uloženy v chladničce až na dobu 2 týdnů.

Využití Kolokázie jedlá ‚Black Magic‘

Kolokázie jedlá ‚Black Magic‘ (Colocasia esculenta 'Black Magic') je vysoce ceněná rostlina, která se často používá jako ozdoba zahrad a jako potravina. Její listy jsou velké, tmavě zelené a mírně zaoblené. Květy jsou bílé a mají malé, žluté středy. Kolokázie jedlá ‚Black Magic‘ se často používá jako potravina. Listy a kořeny jsou jedlé a mohou být použity ve vaření. Listy se mohou smažit, dušit, grilovat nebo vařit. Kořeny se obvykle vaří nebo pečou. Kolokázie jedlá ‚Black Magic‘ je bohatá na vitamíny A, C a E a je také bohatá na vlákninu, draslík, hořčík a železo. Kromě toho, že se používá jako potravina, se Kolokázie jedlá ‚Black Magic‘ často používá jako ozdoba zahrad. Její listy jsou velké a dekorativní, což je skvělé pro vytvoření zajímavých vzorů. Rostlina je také nenáročná na údržbu a může růst docela rychle.

Botanický popis

Kolokázie jedlá 'Black Magic' je trvalka s mohutnými, tmavě zelenými listy, které se vyvíjejí na dlouhých, silných oddencích. Listy jsou ve tvaru srdce a mají tmavou, lesklou barvu. Na vrcholu listu je vystupující, černá špička. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru. Květy jsou malé, bílé a vyrůstají na dlouhých stopkách. Plody jsou malé, černé bobule. Kolokázie jedlá 'Black Magic' je odolná vůči chorobám a škůdcům a je vhodná pro pěstování v zahradách i na terasách.

Původ a rozšíření Kolokázie jedlá ‚Black Magic‘

Kolokázie jedlá „Black Magic“ je hybridní odrůda kolokázie jedlé (Colocasia esculenta). Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 2003 americkým šlechtitelem, panem Robertem K. Hollem. Je to velmi dekorativní rostlina s tmavě zelenými listy a černými žilami. Kolokázie jedlá „Black Magic“ se rychle stala oblíbenou mezi pěstiteli a milovníky rostlin. Díky svému atraktivnímu vzhledu a snadné péči se rychle rozšířila po celém světě. Rostlina je nyní k dispozici ve většině obchodů s rostlinami a její popularity stále roste. Kolokázie jedlá „Black Magic“ je velmi odolná a snadno se pěstuje. Může růst v interiéru i venku a je vhodná pro všechny typy půd. Je to také velmi odolná rostlina, která může přežít i v extrémních podmínkách. Kromě toho, že je to dekorativní rostlina, jsou listy kolokázie jedlé „Black Magic“ také jedlé. Listy mohou být použity v salátech nebo jako součást jídel. Obsahují vysoké množství vitamínů a minerálů, které jsou prospěšné pro lidské zdraví.
Katalog » Vodní rostliny » Kolokázie jedlá ‚Black Magic‘