Vyberte stránku

Kigélie zpeřená

Latinský název Kigelia africana

Popis rostliny

Kigélie zpeřená je strom pocházející z Afriky. Může dosáhnout výšky až 25 metrů a má tmavě hnědou kůru. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Květy jsou žluté až oranžové a mají velkou, zaoblenou korunu. Plody jsou velké, tmavě hnědé a váží až 5 kg. Obsahují semena, která se používají k výrobě léčivých přípravků. Rostlina je oblíbená pro své léčivé účinky a je často používána v tradiční medicíně.

Jak pěstovat Kigélie zpeřená

Kigélie zpeřená je tropická rostlina, která pochází z Afriky. Je to strom s velkými, zpeřenými listy a velkými, tmavě červenými plody. Rostlina může být pěstována v interiéru nebo venku. Pokud chcete pěstovat Kigélii zpeřenou, je důležité, abyste jí poskytli dostatek světla. Nejlépe se jí daří na slunném místě, ale může tolerovat i stínu. Rostlina potřebuje teplo a vlhko, proto je dobré ji umístit do blízkosti okna nebo na místo, kde může být vystavena přímému slunečnímu záření. Kigélie zpeřená potřebuje pravidelnou zálivku. Zalévejte ji každý týden, dokud se půda nevysuší. Při zalévání se ujistěte, že půda není příliš mokrá. Příliš mokrá půda může způsobit hnilobu kořenů. Kigélie zpeřená potřebuje pravidelnou úpravu. Každé dva až tři měsíce byste měli odstranit všechny suché a poškozené listy a větve. To pomůže udržet rostlinu zdravou a silnou. Kigélie zpeřená potřebuje pravidelnou přihnojování. Přihnojujte ji každé dva až tři měsíce kvalitním hnojivem pro tropické rostliny. Kigélie zpeřená je odolná vůči škůdcům a nemocem. Pokud se objeví problémy, můžete je odstranit pomocí chemických postřiků nebo přírodních prostředků. Pokud se o Kigélii zpeřenou správně staráte, může vám poskytnout krásnou dekoraci vašeho domova nebo zahrady.

Využití Kigélie zpeřená

Kigélie zpeřená je rostlina, která se používá v tradiční medicíně po celé Africe. Rostlina má řadu léčivých účinků a její plody se používají k léčbě různých onemocnění. 1. Léčba kožních onemocnění: Plody Kigélie zpeřené se používají k léčbě různých kožních onemocnění, jako jsou ekzémy, akné a lupénka. 2. Léčba zánětů: Plody Kigélie zpeřené se také používají k léčbě zánětů, jako je artritida a revmatismus. 3. Léčba infekcí: Plody Kigélie zpeřené se používají k léčbě infekcí, jako je tuberkulóza, chřipka a další. 4. Léčba nádorů: Plody Kigélie zpeřené se také používají k léčbě nádorů, jako je rakovina prsu a rakovina tlustého střeva. 5. Léčba parazitů: Plody Kigélie zpeřené se používají k léčbě parazitů, jako jsou červi a blechy. 6. Léčba bolesti: Plody Kigélie zpeřené se používají k léčbě bolesti, jako je bolest hlavy, bolest zad a bolest svalů. 7. Léčba cukrovky: Plody Kigélie zpeřené se také používají k léčbě cukrovky.

Botanický popis

Kigélie zpeřená je strom s vysokým, silným, vzpřímeným kmenem až do výšky 15 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické, na okraji zubaté, na spodní straně s bílými chloupky. Květy jsou velké, žluté až oranžové, sestavené do dlouhých květenství. Plody jsou velké, tmavě hnědé, vejčité bobule až do délky 30 cm. Obsahují mnoho semen. Kigélie zpeřená je rozšířena v Africe, od Senegalu po Etiopii. Roste v tropických lesích, savanách a na okrajích lesů.

Původ a rozšíření Kigélie zpeřená

Kigélie zpeřená je stálezelený tropický strom, který pochází z Afriky. Jeho domovinou jsou tropické oblasti subsaharské Afriky, například Nigérie, Ghanu, Kongo, Zambii, Tanzanii a Zimbabwe. Rostlina se vyskytuje také v jižní Africe, například v Jižním Súdánu, Ugandě a Keni. Kigélie zpeřená se v poslední době rozšířila do dalších oblastí světa, například do Austrálie, Nového Zélandu, USA a do některých částí Evropy. Rostlina se pěstuje pro své plody, které se používají v medicíně a kosmetice.
Katalog » Exotické rostliny » Kigélie zpeřená