Vyberte stránku

Kapradinka

Latinský název Woodsia obtusa

Popis rostliny

Kapradinka (Woodsia obtusa) je druh rostliny z čeledi Woodsia. Je to trvalka, která má nízký, větvený, kulatý, listnatý keř. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji a na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou malé, bílé nebo růžové a shromážděné do malých květenství. Plody jsou malé, černé bobule. Rostlina je oblíbená pro svou dekorativní hodnotu a je často používána v zahradách a parkách.

Jak pěstovat Kapradinka

Kapradinka je stálezelená rostlina, která se vyskytuje ve vlhkých lesích a skalnatých oblastech. Je to nenáročná rostlina, která může růst v téměř jakémkoli prostředí. 1. Vyberte si pro pěstování kapradinky vhodné místo. Mělo by být na slunném místě s dostatkem vlhkosti. 2. Připravte půdu. Kapradinka potřebuje kyselou, dobře odvodněnou půdu. Můžete použít směs rašeliny a písku nebo směs rašeliny a listové zeminy. 3. Sázejte semena kapradinky do půdy. Semena můžete zakoupit v květinářství nebo online. 4. Udržujte půdu vlhkou. Kapradinka potřebuje dostatek vlhkosti, aby mohla růst. Zalévejte ji každý den nebo dvakrát týdně. 5. Hnojte kapradinku. Používejte hnojivo s nízkým obsahem dusíku, abyste pomohli rostlině růst. 6. Řežte kapradinku. Každý rok na jaře byste měli řezat staré listy, abyste podpořili růst nových. 7. Chraňte kapradinku před škůdci. Pokud se objeví škůdci, můžete je odstranit ručně nebo použít biologické produkty.

Využití Kapradinka

Kapradinka (Woodsia obtusa) je druh mechu, který se často používá v zahradnictví. Může být použit jako okrasná rostlina, která dodá vaší zahradě zajímavý vzhled. Je to také skvělý způsob, jak vytvořit zelenou stěnu nebo zelenou bariéru. Kapradinka může být také použita k vytváření zelených cest, které jsou skvělé pro chůzi a prohlídky. Je to také skvělý způsob, jak oživit okraje zahradních jezírek nebo fontán. Kapradinka je také skvělá pro vytváření zelených stěn ve skalnatých oblastech, kde je obtížné pěstovat jiné rostliny.

Botanický popis

Kapradinka (Woodsia obtusa) je druh stálezeleného mechovitého keře, který pochází z čeledi Woodsiaceae. Rostlina má vytrvalé listy, které jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji a na vrcholu zašpičatělé. Listy jsou tmavě zelené a mají na spodní straně šedou pubescenci. Květy jsou malé, bílé a sestávají se z 5 tyčinek. Plody jsou malé, černé a obsahují jedno semeno. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm. Kapradinka je obvykle nalezena v lesích, na skalnatých svazích a na úbočích hor.

Původ a rozšíření Kapradinka

Kapradinka (Woodsia obtusa) je druh mechu, který se vyskytuje ve vlhkých lesích a na skalnatých svazích po celé Severní Americe. Roste od Aljašky po Mexiko a od západního pobřeží až po střední části Spojených států. Je také rozšířena v Evropě, Asii a Africe. Kapradinka má velmi silnou kořenovou soustavu, která jí umožňuje přežít v drsných podmínkách. Je to trvalá rostlina, která může růst až do výšky 30 cm. Listy jsou vejčité až oválné a mají špičaté špičky. Květy jsou malé a bílé. Kapradinka je oblíbená pro svou schopnost růst v náročných podmínkách a je často používána jako okrasná rostlina. Je to také oblíbená rostlina pro akvária a je často používána k filtraci vody.
Katalog » Kapradiny » Kapradinka