Vyberte stránku

Kapradina ‚Proliferum‘

Latinský název Polystichum setiferum 'Proliferum'

Popis rostliny

Polystichum setiferum 'Proliferum' je trvalka, která patří do čeledi kapradinovitých. Roste ve formě hustého trsu a dosahuje výšky až 60 cm. Listy jsou tmavě zelené, lesklé a na okraji jsou zubaté. Na jaře se objevují malé bílé květy. Rostlina je velmi odolná a může růst v různých podmínkách, včetně sucha a mrazu. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírnou péči. Je vhodná pro vysazení do skupin nebo do řad. Je to vynikající volba pro zahrady s omezeným prostorem.

Jak pěstovat Kapradina ‚Proliferum‘

Kapradina ‘Proliferum’ je velmi oblíbená a snadno pěstovatelná kapradina. Je to stálezelená rostlina, která může růst až do výšky 1,2 metru. Má husté, tmavě zelené listy, které se postupně rozvětvují. Rostlina má také malé, bílé květy, které se objevují na jaře. Kapradina ‘Proliferum’ je nejlepší pěstovat ve stínu až polostínu. Může růst na jakémkoli druhu půdy, ale preferuje bohatou, vlhkou půdu. Při pěstování byste měli dbát na to, aby půda byla vždy vlhká, ale nikdy příliš mokrá. Kapradina ‘Proliferum’ může být šířena semeny nebo dělením. Semena se mohou vysévat na jaře nebo na podzim. Dělení se provádí na jaře, když se objeví nové listy. Kapradina ‘Proliferum’ je odolná vůči chorobám a škůdcům. Může však trpět houbovými chorobami, pokud je půda příliš mokrá. V takovém případě byste měli půdu vysušit a rostlinu ošetřit fungicidem. Kapradina ‘Proliferum’ je skvělou volbou pro zahrady, které potřebují něco trvanlivého a snadno pěstovatelného. Je to nenáročná rostlina, která vám poskytne po celý rok krásnou zeleň.

Využití Kapradina ‚Proliferum‘

Kapradina Proliferum je oblíbená dekorativní rostlina, která se používá v zahradnictví a interiérovém designu. Je to nenáročná rostlina, která může být použita jak ve venkovních, tak vnitřních prostorách. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu a její listy jsou velmi dekorativní. Kapradina Proliferum se často používá jako okrasná rostlina v zahradách a na terasách. Její listy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytvoření zajímavých kompozic. Rostlina je také vhodná pro pěstování ve skupinách, protože její listy se snadno rozrůstají a vytváří hustou trsy. Kapradina Proliferum se také často používá jako okrasná rostlina v interiérech. Její listy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytvoření zajímavých kompozic. Rostlina je také vhodná pro pěstování ve sklenících a vnitřních prostorách, protože je odolná vůči suchu a mrazu. Kapradina Proliferum se také často používá jako okrasná rostlina v květináčích. Její listy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytvoření zajímavých kompozic. Rostlina je také vhodná pro pěstování v květináčích, protože je odolná vůči suchu a mrazu.

Botanický popis

Polystichum setiferum 'Proliferum' je druh kapradiny, který patří do čeledi Dryopteridaceae. Roste ve formě trsovitého keře s hustými listy. Listy jsou tmavě zelené, lesklé a mírně zahnuté. Délka listů se pohybuje mezi 15 až 30 cm. Na vrcholu listu se nachází špička, která je obvykle zakřivená směrem dolů. Na spodní straně listu se nachází malé chloupky. Na jaře se objevují bílé květy, které se následně proměňují v černé plody. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C.

Původ a rozšíření Kapradina ‚Proliferum‘

Kapradina „Proliferum“ (Polystichum setiferum 'Proliferum') je druh kapradiny, který pochází z Japonska. Je to velmi oblíbená rostlina pro její dekorativní listy a snadnou péči. Roste v mírném podnebí a je často pěstována v zahradách a parcích. Rostlina se šíří pomocí semene nebo dělením trsů. Semena se mohou sklízet od jara do léta a mohou být skladována až do jara následujícího roku. Dělení trsů je nejjednodušší způsob šíření rostliny. Trsy se mohou dělit na jaře nebo na podzim. Kapradina „Proliferum“ je velmi odolná a snadno se pěstuje. Je to nenáročná rostlina, která může růst v téměř každém typu půdy a ve většině klimatických podmínek. Nejlépe se daří v mírném podnebí s dostatečným množstvím vlhkosti. Může být také pěstována ve skupinách nebo jako solitéra.
Katalog » Kapradiny » Kapradina ‚Proliferum‘