Vyberte stránku

Kapradina ‚Plumosum Densum‘

Latinský název Polystichum setiferum 'Plumosum Densum'

Popis rostliny

Polystichum setiferum 'Plumosum Densum' je trvalka, která může dosahovat výšky až 1,2 metru. Listy jsou tmavě zelené, husté a plstnaté. Květy jsou malé a bílé. Rostlina je obzvláště dekorativní v období od června do září, kdy se objevují její květy. Je to nenáročná rostlina, která se hodí do každé zahrady. Vyžaduje pouze mírnou zálivku a slunné stanoviště.

Jak pěstovat Kapradina ‚Plumosum Densum‘

Kapradina „Plumosum Densum“ je velmi oblíbená kapradina, která se používá jako okrasná rostlina. Je to trvalka s hustým, listnatým porostem a má velké, tmavě zelené listy. Roste do výšky až 1 metr a má širokou šířku. Kapradina „Plumosum Densum“ je snadno pěstovatelná a vyžaduje jen málo péče. Je odolná vůči suchu a mrazu a je schopná růst na místech s nízkou úrovní vlhkosti. Je vhodná pro použití v zahradách, na terasách nebo na balkonech. Kapradina „Plumosum Densum“ by měla být pěstována na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Kapradina by měla být zalévána pravidelně, ale ne příliš často. V létě by měla být zalévána každý týden a v zimě by měla být zalévána jednou za měsíc. Kapradina „Plumosum Densum“ by měla být pravidelně řezána, aby se udržela její hustá forma. Řez by měl být prováděn v létě po odkvětu. Kapradina „Plumosum Densum“ je náchylná k houbovým chorobám, jako je například černá skvrnitost. Proto by měla být pravidelně kontrolována a postižené listy by měly být okamžitě odstraněny.

Využití Kapradina ‚Plumosum Densum‘

Kapradina „Plumosum Densum“ je oblíbená dekorativní rostlina, která se často používá v zahradách a parkových úpravách. Je to trvalka, která má husté, plstnaté listy a vytváří husté, zelené koberce. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu a je vhodná pro použití v nádobách nebo na záhony. Kapradina „Plumosum Densum“ se často používá jako okrasná rostlina v zahradách a parkových úpravách. Je to nízká, hustá rostlina, která dobře vypadá ve skupinách nebo jako okrajová rostlina. Může být také použita jako živý plot nebo jako ozdoba okolo jezírek. Kapradina „Plumosum Densum“ je také vhodná pro použití v nádobách. Je to nízká, hustá rostlina, která je vhodná pro použití v malých nádobách nebo ve velkých kontejnerech. Je to odolná rostlina, která dobře snáší sucho a mráz. Kapradina „Plumosum Densum“ je také vhodná pro použití v záhonech. Je to nízká, hustá rostlina, která dobře vypadá ve skupinách nebo jako okrajová rostlina. Je to odolná rostlina, která dobře snáší sucho a mráz.

Botanický popis

Polystichum setiferum 'Plumosum Densum' je trvalka s hustou, kompaktní korunou. Listy jsou tmavě zelené, až do 40 cm dlouhé a 3 cm široké, s měkkými, plstnatými okraji. Na vrcholu listu je malá, černá špička. Koruna je hustá a kompaktní, tvořená hustými, plstnatými listy. Rostlina dosahuje výšky až 1,2 metru. Kvete od června do srpna bílými, malými květy. Plody jsou černé, malé bobule. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C.

Původ a rozšíření Kapradina ‚Plumosum Densum‘

Kapradina „Plumosum Densum“ (Polystichum setiferum 'Plumosum Densum') je druh kapradiny, který pochází z Číny. Je to jedna z nejčastěji pěstovaných kapradin v Evropě a Severní Americe. Rostlina má hustou, tmavě zelenou listovou růžici, která se skládá z mnoha malých, lesklých listů. Listy jsou na okraji zaoblené a mají špičatý vrchol. Kapradina je obvykle vysoká asi 30 cm a může dosahovat až do výšky 1 metru. Kapradina „Plumosum Densum“ je velmi odolná a snadno se pěstuje. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen málo péče. Může růst ve stinných oblastech, ale preferuje slunné oblasti s vlhkou půdou. Je to vynikající volba pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit zelenou stěnu nebo zahradní úpravy. Kapradina „Plumosum Densum“ je oblíbená pro svou dekorativní hodnotu. Jeho hustá listová růžice vytváří krásnou zelenou stěnu, která je vhodná pro zahradní úpravy. Rostlina je také vhodná pro pěstování v nádobách a může být použita jako okrasná rostlina.
Katalog » Kapradiny » Kapradina ‚Plumosum Densum‘