Vyberte stránku

Kapradina ‚Herrenhausen‘

Latinský název Polystichum setiferum 'Herrenhausen'

Popis rostliny

Polystichum setiferum 'Herrenhausen' je trvalka kapradina s hustými, tmavě zelenými listy. Listy jsou vejčité až eliptické, s ostrými špičkami a dlouhými, převislými lístky. Rostlina má vysokou, silnou stonku a může dosahovat výšky až 1,2 metru. Kvete v červnu a červenci bílými květy. Polystichum setiferum 'Herrenhausen' je odolná rostlina, která dobře snáší sucho a mrazivé podmínky. Je to skvělá volba pro zahrady s nízkou údržbou.

Jak pěstovat Kapradina ‚Herrenhausen‘

Kapradina Herrenhausen je velmi snadno pěstovatelná a odolná rostlina, která se hodí do mnoha různých typů zahrad. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 1,2 metru. Má tmavě zelené listy, které jsou na okrajích zubaté. Květy jsou bílé a objevují se v červnu až červenci. Kapradina Herrenhausen potřebuje slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Rostlina se nejlépe daří v teplém a vlhkém prostředí. Kapradina Herrenhausen je nenáročná na údržbu. Je nutné ji pravidelně zalévat, aby zůstala vlhká. Je také důležité odstraňovat odumřelé listy a větve, aby se rostlina udržovala ve zdravém stavu. Každoroční prořezávání je také doporučeno, aby se rostlina udržovala v kompaktním tvaru.

Využití Kapradina ‚Herrenhausen‘

Kapradina Herrenhausen je oblíbená květina, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to nenáročná, trvanlivá a snadno se udržuje. Je to vytrvalá bylina s listy, které jsou na okraji zubaté. Kvete bílými květy v létě. Kapradina Herrenhausen se může používat k vytvoření živého plotu nebo ke zdobení zahradních oblastí. Je to také skvělá volba pro použití v kontejnerových zahradách. Může být použita k vytvoření pozadí pro menší rostliny nebo k vytvoření zeleného koberce. Kapradina Herrenhausen je také skvělá volba pro použití v interiérech. Jeho listy jsou velmi dekorativní a mohou se použít k vytvoření zajímavých aranžmá. Je to také skvělá volba pro použití v květináčích. Kapradina Herrenhausen je také skvělá volba pro použití v zahradních fontánách. Jeho listy se mohou použít k vytvoření zajímavých vodních efektů. Je to také skvělá volba pro použití v zahradních jezírcích.

Botanický popis

Kapradina Herrenhausen je trvalka s hustými, tmavě zelenými listy. Listy jsou vejčité až eliptické, s ostrými špičkami a dlouhými, vroubkovanými okraji. Rostlina má vysokou, silnou stonku, která se rozvětvuje do více větví. Na vrcholu stonku se nacházejí květy, které jsou malé, bílé a mají čtyři tyčinky. Květy se objevují v červnu až červenci. Kapradina Herrenhausen může dosahovat výšky až 1,2 metru.

Původ a rozšíření Kapradina ‚Herrenhausen‘

Kapradina Herrenhausen (Polystichum setiferum 'Herrenhausen') je druh kapradiny, který pochází z Německa. Jeho původní oblasti jsou Bavorsko a Sasko. Rostlina byla poprvé popsána v roce 1824 a pochází z oblasti okolo města Herrenhausen ve spolkové zemi Dolní Sasko. Kapradina Herrenhausen se rychle rozšířila do celé Evropy a je nyní běžně k dostání v zahradnických centrech a obchodech s rostlinami. Je také často používána v zahradách a parkách jako okrasná rostlina. Její listy jsou tmavě zelené a mohou dosáhnout délky až 40 cm. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru a její květy jsou bílé nebo žluté. Kapradina Herrenhausen je odolná vůči mrazu a může růst ve většině klimatických podmínek. Je však citlivá na sucho a potřebuje dostatek vlhkosti, aby mohla růst.
Katalog » Kapradiny » Kapradina ‚Herrenhausen‘