Vyberte stránku

Kapradina ‚Cristatum‘

Latinský název Polystichum setiferum 'Cristatum'

Popis rostliny

Polystichum setiferum 'Cristatum' je trvalka, která může dosáhnout výšky až 1,2 metru. Listy jsou tmavě zelené, kopinaté až eliptické, s vroubkovanými okraji. Na vrcholu listu je viditelná bílá špička. Na jaře se objevují krásné bílé květy. Rostlina je velmi odolná a snadno se pěstuje. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen mírnou zálivku a občasnou úpravu. Je to skvělý doplněk do každé zahrady.

Jak pěstovat Kapradina ‚Cristatum‘

Kapradina ‘Cristatum’ je velmi oblíbená kapradina, která je vhodná pro pěstování v interiéru i venku. Je to trvalka, která může růst až do výšky 1,2 metru. Má listy, které jsou ve tvaru špičatých hroznů a mají zelenou barvu s bílými skvrnami. Kapradina ‘Cristatum’ potřebuje světlé stanoviště, ale nesmí být vystavena přímému slunečnímu záření. Nejlépe se jí daří ve stínu nebo v polostínu. Vyžaduje vlhkou, ale dobře odvodněnou půdu. Pravidelně ji zalévejte, aby byla půda vlhká, ale ne mokrá. Kapradina ‘Cristatum’ může být přesazována každé dva až tři roky, aby mohla růst. Můžete ji také řezat, abyste udrželi její tvar. Pokud chcete, aby se rostlina lépe rozvětvovala, můžete ji také řezat. Kapradina ‘Cristatum’ je odolná vůči škůdcům a nemocem. Může však trpět houbovými chorobami, pokud je půda příliš mokrá. V tom případě ji ošetřete fungicidním postřikem.

Využití Kapradina ‚Cristatum‘

Kapradina Cristatum je oblíbená dekorativní rostlina, která se často používá v zahradách a na zahradních terasách. Její listy jsou velmi dekorativní a mohou být použity jako pozadí pro ostatní rostliny. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Kapradina Cristatum může být použita jako okrasná rostlina v zahradě nebo na terase. Jeho listy jsou velmi dekorativní a mohou být použity jako pozadí pro ostatní rostliny. Může být také použit jako živý plot nebo jako ozdoba na zahradním plotu. Kapradina Cristatum může být také použita jako přírodní mulčovací materiál. Jeho listy jsou velmi husté a dobře se hodí k mulčování. Mulčovací materiál může chránit půdu před vysycháním a zabránit erozi. Kapradina Cristatum může být také použita jako přírodní filtr pro vodu. Jeho listy jsou velmi husté a dobře se hodí k filtraci vody. Filtrovaná voda může být použita pro zalévání rostlin nebo pro pitnou vodu. Kapradina Cristatum může být také použita jako přírodní izolace. Jeho listy jsou velmi husté a dobře se hodí k izolaci. Izolace může chránit budovy před účinky počasí a udržet teplo v interiéru.

Botanický popis

Polystichum setiferum 'Cristatum' je druh kapradiny, který patří do čeledi Dryopteridaceae. Rostlina má vyšší, hustou, rozvětvenou stonkovou růžici s listy, které jsou vejčité až eliptické, zašpičatělé na konci a dorůstají délky až 30 cm. Listy jsou tmavě zelené, lesklé a pokryté malými chlupy. Na vrcholu listu se nachází bílá skvrna. Květy jsou malé, žluté a shromážděné do klasů. Plody jsou černé, vejčité a obsahují semena. Tato kapradina je oblíbená pro svou dekorativní hodnotu. Je to trvalka, která může růst až do výšky 1 metru a má ráda vlhké, humózní půdy. Nejlépe roste ve stínu nebo polostínu. Může být použita jako okrasná rostlina v zahradách nebo jako okrasná rostlina v květináčích.

Původ a rozšíření Kapradina ‚Cristatum‘

Kapradina ‘Cristatum’ (Polystichum setiferum 'Cristatum') je druh kapradiny, který pochází z Číny. Tento druh byl poprvé popsán v roce 1875 a byl původně pěstován jako okrasná rostlina. Od té doby se rozšířil do mnoha zemí po celém světě, včetně Evropy, Severní Ameriky a Austrálie. Kapradina ‘Cristatum’ je stálezelená rostlina s hustou, kompaktní korunou. Listy jsou vejčité až eliptické, s vroubkovanými okraji a na vrcholu mají špičatý výběžek. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru a šířky až 0,9 metru. Kvete během léta a produkuje malé, bílé květy. Kapradina ‘Cristatum’ je odolná proti mrazu a snáší teploty až do -20°C. Nejlépe se daří v polostínu nebo ve stínu, ale může růst i na slunných místech. Rostlina potřebuje vlhkou, dobře odvodněnou půdu a měla by být zalévána alespoň jednou týdně.
Katalog » Kapradiny » Kapradina ‚Cristatum‘