Vyberte stránku

Kapraď samec ‚Linearis Polydactyla‘

Latinský název Dryopteris filix-mas 'Linearis Polydactyla'

Popis rostliny

Dryopteris filix-mas 'Linearis Polydactyla' je stálezelená rostlina s dlouhými, tenkými listy. Listy jsou zelené s tmavějšími žílami a mají vlnité okraje. Rostlina má krátké, silné stonky, které se vyvíjejí do výšky asi 50 cm. Na vrcholu stonku se objevují malé, bílé květy. Kapraď samec 'Linearis Polydactyla' je vytrvalá, snadno se pěstuje a je odolná vůči chorobám. Je to skvělá volba pro vytvoření pozadí nebo pro vyplnění mezer ve vaší zahradě.

Jak pěstovat Kapraď samec ‚Linearis Polydactyla‘

Kapraď samec 'Linearis Polydactyla' je vytrvalá, listnatá trvalka s krásnými, jemně zelenými listy. Je to nízká rostlina, která dorůstá do výšky asi 30 cm. Její listy jsou ve tvaru písmene V a mají mnoho malých, špičatých lístků. Rostlina kvete bílými květy v červenci a srpnu. Pěstování Kapraďe samec 'Linearis Polydactyla' je velmi snadné. Nejlépe se daří v polostínu nebo v plném slunci. Může růst na vlhké až středně vlhké půdě. Je odolná vůči mrazu až do -20 °C. Pro optimální růst by měla být rostlina pravidelně zalévána a hnojena. Je vhodné ji občas prořezávat, aby se udržela její nízká výška. Kapraď samec 'Linearis Polydactyla' je skvělou volbou pro vytvoření zeleného pozadí v zahradě. Je to nenáročná rostlina, která je odolná vůči chorobám a škůdcům.

Využití Kapraď samec ‚Linearis Polydactyla‘

Kapraď samec 'Linearis Polydactyla' je vytrvalá, nenáročná rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to vytrvalá tráva s dlouhými, tenkými listy, které jsou na okraji zubaté a mohou dosahovat až do délky 1 metru. Rostlina má také malé, žluté květy, které se objevují v létě. Kapraď samec 'Linearis Polydactyla' je velmi oblíbený pro svou snadnou údržbu a odolnost. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve stínu i ve slunci. Je to také odolná rostlina, která může snášet sucho a mrazivé počasí. Kapraď samec 'Linearis Polydactyla' se často používá jako okrasná rostlina v zahradách, parku nebo na hřištích. Může být také použit jako živý plot nebo jako ozdoba v květináčích. Rostlina je také vhodná pro pěstování v kontejnerech.

Botanický popis

Kapraď samec 'Linearis Polydactyla' (Dryopteris filix-mas 'Linearis Polydactyla') je vytrvalá bylina s dlouhými, přímými, tenkými listy. Listy jsou zelené a lesklé, s široce rozloženými, mírně zahnutými okraji. Na konci listu je vidět malý, černý bod. Listy jsou uspořádány ve spirále a mají délku až 30 cm. Květy jsou bílé, malé a sbíhají se do hroznu. Květy se objevují v období od června do srpna. Rostlina může dosáhnout výšky až 60 cm.

Původ a rozšíření Kapraď samec ‚Linearis Polydactyla‘

Kapraď samec ‘Linearis Polydactyla’ (Dryopteris filix-mas 'Linearis Polydactyla') je druh mechu, který pochází z Evropy. Rostlina byla poprvé popsána v roce 1802 a jeho původní oblasti jsou Francie, Španělsko, Itálie a Portugalsko. Kapraď samec ‘Linearis Polydactyla’ se od té doby rozšířil do mnoha dalších oblastí, včetně Severní Ameriky, Austrálie a Nového Zélandu. Rostlina je často vysazována jako okrasná rostlina a je oblíbená pro své jedinečné listy. Rostlina je také často používána jako náhradník mechu pro pokrytí půdy.
Katalog » Kapradiny » Kapraď samec ‚Linearis Polydactyla‘