Vyberte stránku

Kapraď samec ‚Crispa‘

Latinský název Dryopteris filix - mas 'Crispa'

Popis rostliny

Dryopteris filix-mas 'Crispa' je trvalka, která patří do čeledi Polypodiaceae. Roste vysoká až 1,2 metru a má široké, zelené listy s křivými okraji. Listy jsou tmavě zelené a mají bílé skvrny. Kapradina má také krásné, žluté květy, které se objevují na jaře. Rostlina je odolná vůči mrazu a je vhodná pro pěstování v zahradách a parcích. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírně vlhkou půdu a slunné stanoviště.

Jak pěstovat Kapraď samec ‚Crispa‘

Kapraď samec ‘Crispa’ je velmi dekorativní druh Dryopteris filix-mas, který se vyskytuje ve vlhkých lesích a na loukách. Jeho listy jsou zelené s červenými skvrnami, které se objevují později v sezóně. Rostlina může dorůst až do výšky 1,2 metru a její listy mohou dosáhnout až do délky 30 cm. Pokud chcete pěstovat Kapraď samec ‘Crispa’, je důležité, abyste ji umístili na místo, kde bude mít dostatek světla. Můžete ji umístit do polostínu nebo do plného slunce. Vyžaduje také vlhkou půdu, takže je důležité, abyste ji zalévali alespoň jednou týdně. Kapraď samec ‘Crispa’ je odolný vůči mrazu, ale je lepší ho chránit před silným mrazem. Můžete ho také řezat, abyste mu udrželi tvar. Kapraď samec ‘Crispa’ je snadno rozmnožitelný řízky. Můžete také použít semena, ale ty se obvykle nevyvíjejí dobře. Kapraď samec ‘Crispa’ je velmi dekorativní rostlina, která je ideální pro vytvoření zeleného pozadí v zahradě. Je to také vynikající volba pro pokrytí půdy v oblastech, kde je potřeba vlhkost.

Využití Kapraď samec ‚Crispa‘

Kapraď samec 'Crispa' je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Jeho listy jsou zelené a křivky, což dává rostlině zajímavý vzhled. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Kapraď samec 'Crispa' se může použít k vytvoření záhonů, aby se zlepšila estetika okolí. Může být také použit k vytvoření zelených stěn, které poskytnou soukromí a ochranu. Rostlina je také vhodná pro použití v zahradách, kde může být použita jako pozadí pro jiné rostliny. Kapraď samec 'Crispa' je také vhodný pro použití v nádobách, protože jeho listy jsou velmi odolné a mohou růst i ve stísněných prostorách. Rostlina může být také použita k vytvoření zelených stěn na balkonech nebo terasách. Kapraď samec 'Crispa' je také vhodný pro použití v zahradách, kde může být použit jako okrasná rostlina. Jeho listy jsou velmi dekorativní a mohou dodat zahradě zajímavý vzhled.

Botanický popis

Kapraď samec ‘Crispa’ je trvalka s vytrvalými listy. Listy jsou vejčité až kopinaté, špičaté, na bázi zašpičatělé, na okraji zubaté až křídlaté. Listy jsou tmavě zelené, na líci lesklé a na rubu matné. Květy jsou žluté až oranžové, sestavené do laty. Plodem je nažka. Rostlina dorůstá výšky až 1 m.

Původ a rozšíření Kapraď samec ‚Crispa‘

Kapraď samec ‘Crispa’ (Dryopteris filix-mas ‘Crispa’) je druh rostliny z čeledi Dryopteridaceae. Je to trvalka, která pochází z Evropy a Asie. Roste v mírném podnebí a je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Rostlina má široce rozšířené listy s kadeřavými okraji. Květy jsou malé a bílé. Rostlina může dorůstat do výšky až 1,5 metru. Kapraď samec ‘Crispa’ se používá jako okrasná rostlina v zahradách a parkových úpravách. Je to oblíbená rostlina pro svou odolnost a nenáročnost. Je vhodná pro použití v skupinových výsadbách a je oblíbená pro svou schopnost vytvářet husté porosty. Rostlina je také vhodná pro použití v záhonech a na okrajích cest. Kapraď samec ‘Crispa’ je snadno dostupný v květinářstvích a zahradnických centrech. Rostlina je také možné najít v některých internetových obchodech.
Katalog » Kapradiny » Kapraď samec ‚Crispa‘