Vyberte stránku

Kapraď rezavá ‚Crispa Congesta‘

Latinský název Dryopteris affinis 'Crispa Congesta'

Popis rostliny

Dryopteris affinis 'Crispa Congesta' je trvalka s listy, které jsou zbarvené do rezavé barvy. Listy mají špičatý tvar a jsou pokryty malými chloupky. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru a její listy mohou dosáhnout délky až 30 cm. Květy jsou malé a bílé a kvete od června do srpna. Rostlina je vhodná pro použití v zahradách, kde může být použita jako okrasná rostlina. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje mírně vlhkou půdu a slunné stanoviště.

Jak pěstovat Kapraď rezavá ‚Crispa Congesta‘

Kapraď rezavá ‚Crispa Congesta‘ je velmi dekorativní druh rostliny Dryopteris, který se vyskytuje převážně v Evropě a Asii. Rostlina má krásné, rezavě zbarvené listy a je oblíbená pro svou odolnost a snadnou péči. Pěstování: 1. Kapraď rezavá ‚Crispa Congesta‘ preferuje slunné až polostinné stanoviště s dobře propustnou, humózní půdou. 2. Rostlina se množí dělením trsů nebo semeny. 3. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelitá. 4. Pro optimální růst je vhodné přihnojovat jednou za měsíc. 5. Rostlina je odolná vůči mrazu, ale je lepší ji chránit před silnými mrazy. 6. Pro udržení dekorativního vzhledu je vhodné odstraňovat suché a poškozené listy.

Využití Kapraď rezavá ‚Crispa Congesta‘

Kapraď rezavá 'Crispa Congesta' je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Její listy jsou zbarvené do rezavých odstínů a mohou dosahovat až do délky 30 cm. Rostlina je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost vůči chorobám. Kapraď rezavá 'Crispa Congesta' se často používá k vytvoření zelených stěn nebo jako živý plot. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu, která vytváří hustou zeleň. Rostlina je také vhodná pro použití v zahradních jezírkách nebo na břehy řek. Kapraď rezavá 'Crispa Congesta' je také vhodná pro použití v kontejnerových zahradách. Její listy dodají zahradě zajímavý vzhled a mohou být použity k vytvoření zajímavých kompozic. Rostlina je také vhodná pro použití v květináčích a truhlících. Kapraď rezavá 'Crispa Congesta' je také vhodná pro použití v zahradních skalky. Její listy vytvářejí hustou zeleň a mohou být použity k vytvoření zajímavých textur. Rostlina je také vhodná pro použití v zahradních kamenných úpravách.

Botanický popis

Kapraď rezavá ‚Crispa Congesta‘ (Dryopteris affinis 'Crispa Congesta') je stálezelená, trvalka s hustou kompaktní vzrůstnou formou. Listy jsou široce eliptické až obvejčité, na vrcholu zašpičatělé, na okraji zubaté až rezavě hnědé. Listy mají tmavě zelenou barvu s rezavými skvrnami. Květy jsou malé, bílé až růžové a objevují se v květenstvích na vrcholech výhonů. Plody jsou černé, vejčité a obsahují semena. Rostlina dorůstá výšky až 50 cm.

Původ a rozšíření Kapraď rezavá ‚Crispa Congesta‘

Kapraď rezavá ‚Crispa Congesta‘ (Dryopteris affinis 'Crispa Congesta') je druh mechu, který pochází z Evropy a Asie. Rostlina se vyskytuje ve vlhkých lesích a na skalnatých svazích. Jeho oblast rozšíření zahrnuje Českou republiku, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Polsko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Rumunsko, Ukrajinu, Rusko, Gruzii, Ázerbájdžán, Turecko, Arménie, Írán, Afghánistán, Pákistán, Indie, Čínu, Japonsko a Jižní Koreu. Kapraď rezavá ‚Crispa Congesta‘ je vytrvalá, nízká trsnatá rostlina, která může dosahovat výšky až 30 cm. Listy jsou široce eliptické, s hranatým okrajem a rezavou barvou. Květy jsou malé, bílé a sbíhají se do malých květenství. Plody jsou černé, vejčité a asi 1 cm dlouhé. Kapraď rezavá ‚Crispa Congesta‘ je oblíbená mezi pěstiteli mechů, protože jeho listy mají atraktivní rezavou barvu. Rostlina je snadno pěstovatelná a může být vysazena v mírně vlhkých až suchých půdách. Vyžaduje slunné až polostinné stanoviště.
Katalog » Kapradiny » Kapraď rezavá ‚Crispa Congesta‘