Vyberte stránku

Hvozdík zahradní ‚Fredo‘

Latinský název Dianthus caryophyllus 'Fredo'

Popis rostliny

Hvozdík zahradní 'Fredo' je trvalka, která patří do čeledi Caryophyllaceae. Rostlina má malé, kompaktní, vzpřímené stonky, které dosahují výšky 15-20 cm. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Květy jsou jednoduché, s 5 lístky, které jsou bílé nebo růžové s fialovým středem. Květy se objevují od června do září. Hvozdík zahradní 'Fredo' je odolný vůči mrazu a snáší sucho. Nejlépe roste na slunném místě v půdě s dobrou drenáží. Je to nenáročná rostlina, která je vhodná pro zahradníky všech úrovní.

Jak pěstovat Hvozdík zahradní ‚Fredo‘

Hvozdík zahradní ‘Fredo’ je druh květiny, která je velmi oblíbená pro svou nádhernou vůni a jasné barvy. Je to trvalka, která může být pěstována v zahradách po celém světě. Tento druh hvozdíku má rád slunné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Před vysazením hvozdíku je důležité zajistit, aby bylo místo vhodné pro jeho pěstování. Mělo by být umístěno na slunném místě, kde bude mít dostatek světla. Půda by měla být dobře odvodněná a měla by být bohatá na živiny. Před vysazením je třeba připravit půdu. Půdu je třeba zbavit plevele a vyrovnat ji. Poté je třeba přidat hnojivo a dobře promíchat. Když je půda připravena, je čas vysadit hvozdík. Je třeba vybrat správnou velikost květináče nebo záhonu. Hvozdík by měl být vysazen ve vzdálenosti asi 30 cm od sebe. Po vysazení je třeba hvozdík zalévat. Je třeba ho zalévat každý den, aby byla půda vlhká, ale ne přemokřená. Hvozdík potřebuje i hnojení. Je třeba ho hnojit každé dva týdny po dobu celého vegetačního období. Je také důležité hvozdík pravidelně řezat. To pomůže udržet rostlinu zdravou a plnou života. Pokud budete dodržovat tyto postupy, můžete se těšit na krásnou a voňavou rostlinu, která bude ozdobou vaší zahrady.

Využití Hvozdík zahradní ‚Fredo‘

Hvozdík zahradní ‘Fredo’ je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou obvykle růžové nebo bílé a mají silnou vůni. Rostlina je odolná vůči mrazu a dobře snáší sucho. Hvozdík zahradní ‘Fredo’ je vhodný pro vysazení do skupin, kde může vytvořit hezkou kompozici. Může být také použit jako okrasná rostlina v truhlících nebo na okrajích zahrad. Je to také vynikající volba pro řezané květiny. Hvozdík zahradní ‘Fredo’ je také vhodný pro pěstování ve skalních zahradách nebo v oblastech s nízkou údržbou. Jeho nízká výška a husté listy ho činí ideálním pro zahradníky, kteří hledají nízkoúdržbovou rostlinu. Hvozdík zahradní ‘Fredo’ je také vhodný pro použití v kombinaci s jinými druhy rostlin. Jeho růžové nebo bílé květy se skvěle doplňují s jinými barvami a tvarovými listy. Může být také použit pro vytvoření hezkého kontrastu mezi světlými a tmavými odrůdami.

Botanický popis

Hvozdík zahradní 'Fredo' je trvalka s kompaktním, nízkým růstem. Dorůstá do výšky 15-20 cm a šířky 25-30 cm. Listy jsou středně zelené, vejčité až eliptické, na okrajích mírně zubaté. Květy jsou jednotlivé, kulovité, červené nebo růžové, s bílými skvrnami. Kvete od června do září. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do skupinových výsadeb, do truhlíků nebo do záhonů. Vyžaduje slunné stanoviště a mírně vlhkou, propustnou půdu.

Původ a rozšíření Hvozdík zahradní ‚Fredo‘

Hvozdík zahradní ‘Fredo’ je hybridní odrůda hvozdíku, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku. Je to kříženec mezi Dianthus caryophyllus a Dianthus plumarius. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost vůči chorobám. Hvozdík zahradní ‘Fredo’ se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou jednoduchou údržbu a nenáročnost. Roste dobře ve většině typů půd a je odolný vůči mrazu. Jeho květy jsou bílé nebo růžové a mohou být jednoduché nebo plné. Květy se objevují na jaře a trvají až do podzimu. Hvozdík zahradní ‘Fredo’ je ideální pro pěstování v zahradách, na záhonech nebo v květináčích. Je to nízká rostlina, která dosahuje výšky asi 30 cm. Je vhodná pro skupinové výsadby nebo pro výsadbu v řadách.
Katalog » Dvouletky » Hvozdík zahradní ‚Fredo‘