Vyberte stránku

Hortenzie

Latinský název Hydrangea seemannii

Popis rostliny

Hortenzie (Hydrangea seemannii) je stálezelená keřovitá rostlina s hustými, kulovitými květenstvími. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Květy jsou bílé nebo růžové a mají velké, sytě barevné okvětní lístky. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního podzimu. Rostlina může dosáhnout výšky až 2 metry a šířky 1,5 metru. Je to nenáročná rostlina, která preferuje slunné až polostinné stanoviště a vlhkou, dobře odvodněnou půdu.

Jak pěstovat Hortenzie

Hortenzie je krásná a nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje. Je to vytrvalá bylina, která může růst až do výšky 1,5 metru. Má velké, sytě modré květy, které se objevují na konci léta. Hortenzie potřebuje slunné až polostinné stanoviště. Půda by měla být bohatá na živiny, propustná a vlhká. Pokud je půda příliš suchá, doporučuje se ji pravidelně zalévat. Hortenzie můžete množit semeny nebo řízky. Semena se sázejí na jaře do půdy. Řízky se mohou sázet na jaře nebo na podzim. Hortenzie je náchylná k chorobám, jako je například plíseň nebo houbové onemocnění. Proto je důležité, abyste pravidelně kontrolovali listy a odstraňovali postižené části rostliny. Hortenzie je skvělá volba pro každého, kdo hledá nenáročnou rostlinu s krásnými květy. Je to odolná rostlina, která vám bude dělat radost po mnoho let.

Využití Hortenzie

Hortenzie může být využita jako okrasná rostlina. Její květy jsou velmi dekorativní a mohou přidat do zahrady nebo na terasu nádherný vzhled. Může být také použita jako živý plot, protože její listy jsou husté a mohou vytvořit účinnou bariéru. Hortenzie může být také použita jako sušená květinová dekorace. Její květy se suší dobře a mohou být použity jako součást aranžmá. Kromě toho může být tato rostlina také použita jako léčivá rostlina. Její listy a květy obsahují látky, které mají protizánětlivé a antiseptické účinky, a mohou být použity pro léčbu různých kožních onemocnění.

Botanický popis

Hortenzie je stálezelená keřovitá rostlina, která dorůstá výšky až 2 metry. Listy jsou vejčité, lesklé, tmavě zelené barvy a mírně zašpičatělé. Květy jsou bílé, uspořádané do velkých kulovitých květenství. Květy se objevují na konci léta a trvají až do podzimu. Plody jsou malé černé bobule. Rostlina preferuje slunné až polostinné stanoviště s vlhkou půdou. Je odolná vůči mrazu až do -15°C.

Původ a rozšíření Hortenzie

Hortenzie (Hydrangea seemannii) je druh rostliny z čeledi Hydrangeaceae. Pochází z tropických oblastí jihovýchodní Asie, včetně Japonska, Číny, Thajska a Indonésie. Roste v lesích, na skalnatých svazích a v horských oblastech. Hortenzie se šíří po celém světě. Je to oblíbená okrasná rostlina, která se používá v zahradách a parkách. Je také běžně pěstovaná v domácnostech. V USA je hortenzie oblíbená v oblastech s teplým podnebím, jako jsou Kalifornie, Texas a Florida. Hortenzie má velké květy, které se skládají z mnoha malých květů. Květy mohou být bílé, růžové nebo modré. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry. Listy jsou vejčité až eliptické a mají tmavě zelenou barvu.