Vyberte stránku

Hortenzie řapíkatá ‚Green Racer‘

Latinský název Hydrangea petiolaris 'Green Racer'

Popis rostliny

Hortenzie řapíkatá ‚Green Racer‘ je vytrvalá, popínavá rostlina s hustými, zelenými listy. Její vzrůst může dosáhnout až 10 metrů. Květy jsou malé, bílé a shromážděné do kulovitých hroznů. Kvete od června do srpna. Rostlina je nenáročná na péči a vyžaduje jen mírnou zálivku. Nejlépe se daří na slunném stanovišti, ale může růst i ve stínu. Je odolná vůči mrazu až do -25 °C.

Jak pěstovat Hortenzie řapíkatá ‚Green Racer‘

Hortenzie řapíkatá 'Green Racer' je vytrvalá, popínavá rostlina, která může dosahovat výšky až 10 metrů. Je to oblíbená rostlina pro její zelené listy, které se mění na sytě červenou barvu v zimě. Kvete bílými květy v červnu a červenci. Hortenzie řapíkatá 'Green Racer' je nejlépe pěstovaná ve stínu nebo polostínu. Může růst ve vlhké až suché půdě, ale je nejlépe pěstovaná ve vlhčí půdě s dobrou drenáží. Při pěstování je důležité udržovat vlhkost, protože rostlina nemá ráda sucho. Hortenzie řapíkatá 'Green Racer' by měla být pravidelně řezaná, aby se udržela její tvar. Je také důležité odstraňovat poškozené nebo oslabené větve, aby se podpořila růst nových větví. Hortenzie řapíkatá 'Green Racer' je odolná vůči mrazu až do -20 °C. Je to velmi odolná rostlina, která může růst v mnoha různých podmínkách.

Využití Hortenzie řapíkatá ‚Green Racer‘

Botanický popis

Hortenzie řapíkatá ‚Green Racer‘ je stálezelený keř, který může dosahovat výšky až 10 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické, s lesklou zelenou barvou. Květy jsou bílé a shromážděné do velkých kulovitých hroznů. Plody jsou malé černé bobule. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Je odolná vůči mrazu až do -25°C.

Původ a rozšíření Hortenzie řapíkatá ‚Green Racer‘

Hortenzie řapíkatá ‚Green Racer‘ (Hydrangea petiolaris 'Green Racer') je hybridní odrůda hortenzie řapíkaté, která pochází z Japonska. Je to vytrvalá rostlina, která může dosahovat výšky až 3 metry. Má velké listy, které jsou tmavě zelené a lesklé. Květy jsou bílé a mají kulovitý tvar. Rostlina kvete od června do září. Hortenzie řapíkatá ‚Green Racer‘ se v současné době pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou nenáročnost na péči a schopnost růst ve stínu. Je to vytrvalá rostlina, která je odolná vůči mrazu až do -25 °C. Je vhodná pro pěstování v zahradách, parcích a na okrasných záhonech.
Katalog » Popínavé rostliny » Hortenzie řapíkatá ‚Green Racer‘