Vyberte stránku

Hortenzie odlišná

Latinský název Hydrangea anomala subsp. petiolaris

Popis rostliny

Hortenzie odlišná je stálezelená rostlina, která může dorůstat až do výšky 10 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji a tmavě zelenou barvou. Květy jsou bílé, sestavené do velkých kulovitých květenství. Kvete od června do srpna. Plody jsou malé, černé bobule. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště s vlhkou, dobře odvodněnou půdou. Je to vytrvalá rostlina, která se může použít jako živý plot nebo jako okrasná rostlina.

Jak pěstovat Hortenzie odlišná

Hortenzie odlišná je vytrvalá, popínavá rostlina, která může dosahovat až 10 metrů vysoká. Je to oblíbený druh hortenzie, který se často používá pro okrasné účely. Rostlina má velké, lesklé listy a bílé, vonné květy, které se objevují na konci léta. Pěstování hortenzie odlišné není obtížné, ale je třeba dodržovat některá pravidla. Nejdůležitější je zajistit, aby byla rostlina umístěna na slunném místě s dostatečnou cirkulací vzduchu. Rostlina potřebuje také dostatek vlhkosti, takže je důležité ji pravidelně zalévat. Kromě toho je důležité pravidelně řezat hortenzii odlišnou, aby se udržela její tvar a aby se zabránilo přemnožení. Řezání by mělo být prováděno po skončení kvetení, aby se zabránilo poškození květů. Hortenzie odlišná je nenáročná na půdu, ale je důležité zajistit, aby byla půda dobře odvodněná. Při pěstování hortenzie odlišné je také důležité pravidelně hnojit, aby se zajistilo, že rostlina dostane dostatek živin.

Využití Hortenzie odlišná

Hortenzie odlišná (Hydrangea anomala subsp. petiolaris) je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Její listy jsou zelené až šedozelené a mohou dosahovat délky až 30 cm. Květy jsou bílé až růžové a mohou dosahovat průměru až 10 cm. Hortenzie odlišná se může použít k vytvoření záhonů, živých plotů nebo ke zkrášlení okolí. Může být také použita k oživení zahradních teras nebo balkonů. Je to také skvělá volba pro pěstování ve skupinách. Hortenzie odlišná je také vhodná pro pěstování v nádobách. Je to skvělá volba pro ty, kteří mají malý prostor nebo chtějí zkrášlit svůj balkon. Hortenzie odlišná je také velmi odolná vůči mrazu a snáší i suché období. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu, která vydrží i v drsných podmínkách.

Botanický popis

Hortenzie odlišná je vytrvalá, stálezelená liána s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až obvejčité, lesklé, tmavě zelené, na okraji zubaté. Květy jsou bílé, shromážděné do velkých, kulovitých květenství. Plody jsou černé bobule. Rostlina může dosahovat až 15 metrů vysokých.

Původ a rozšíření Hortenzie odlišná

Hortenzie odlišná (Hydrangea anomala subsp. petiolaris) je druh hortenzie, který pochází z Japonska a Číny. Je to vytrvalá liána, která se může přizpůsobit různým podmínkám. Rostlina je oblíbená pro své krásné květy a listy. Hortenzie odlišná se rozšířila do mnoha oblastí světa. V Severní Americe se pěstuje ve státech jako je Kalifornie, Oregon, Washington a Texas. Je také oblíbená v Evropě, zejména ve Velké Británii a Francii. Roste také v Austrálii, Novém Zélandu a Jižní Africe. Hortenzie odlišná je oblíbená pro svou nenáročnost a schopnost přizpůsobit se různým podmínkám. Může růst ve stínu i na slunných místech a je odolná vůči suchu. Je to ideální rostlina pro použití v zahradách a na terasách.
Katalog » Popínavé rostliny » Hortenzie odlišná