Vyberte stránku

Hortenzie odlišná ‚Miranda‘

Latinský název Hydrangea anomala subsp. petiolaris 'Miranda'

Popis rostliny

Hortenzie odlišná ‚Miranda‘ je stálezelená rostlina, která může dosahovat výšky až 3 metry. Její listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Květy jsou bílé, sestavené do velkých kulovitých květenství. Kvete od června do září. Tato rostlina je odolná vůči mrazu až do -30°C. Nejlépe se jí daří na slunném až polostinném stanovišti. Půda by měla být vlhká, ale dobře odvodněná. Tato rostlina je vhodná pro živé ploty, předzahrádky a terasy.

Jak pěstovat Hortenzie odlišná ‚Miranda‘

Hortenzie odlišná ‘Miranda’ je velmi dekorativní a nenáročná rostlina, která se hodí do každé zahrady. Je to vytrvalá liána, která může růst až do výšky 10 metrů. Má velké, lesklé listy a bílé, kulaté květy, které se objevují na jaře. Pěstování hortenzie odlišné ‘Miranda’ je snadné. Nejlepším místem pro její pěstování je slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Rostlina může být zasazena do jakéhokoli typu půdy, ale preferuje lehčí, vlhčí půdu. Hortenzie odlišná ‘Miranda’ potřebuje dostatek vody, zejména v období sucha. Zalévejte ji pravidelně, aby byla půda vlhká, ale ne mokrá. Přihnojujte ji každé dva týdny během období růstu. Hortenzie odlišná ‘Miranda’ může být řezána, aby se udržela ve správném tvaru. Prořezávání by mělo být provedeno po skončení kvetení. Hortenzie odlišná ‘Miranda’ je odolná vůči škůdcům a chorobám. Nicméně, může být napadena houbovými chorobami, jako je například černá skvrnitost listů. V takovém případě je nutné postižené listy odstranit a použít fungicidní postřik.

Využití Hortenzie odlišná ‚Miranda‘

Hortenzie odlišná „Miranda“ je vytrvalá, popínavá rostlina, která se často používá k ozdobení zahrad. Její listy jsou velké a lesklé a v létě se na nich objevují malé bílé květy. Rostlina může růst až do výšky 10 metrů a je vhodná pro použití jako živý plot nebo jako dekorace na stěnách a zídkách. Může být také použita k oplocení nebo k vytvoření zeleného stínítka. Kromě toho může být Hortenzie odlišná „Miranda“ použita k vytvoření zajímavých kompozic ve společnosti jiných rostlin.

Botanický popis

Hortenzie odlišná 'Miranda' je stálezelená, vytrvalá liána s dlouhými, přímými, lesklými, zelenými listy. Listy jsou vejčité až obvejčité, s krátkým, špičatým koncem a na okraji jsou mírně zubaté. Květy jsou bílé, malé a shromážděné do velkých, kulovitých květenství. Květy se objevují v červenci a srpnu a jsou doprovázeny malými, červenými plody. Rostlina může dosáhnout výšky až 15 metrů.

Původ a rozšíření Hortenzie odlišná ‚Miranda‘

Hortenzie odlišná ‚Miranda‘ (Hydrangea anomala subsp. petiolaris 'Miranda') je druh hortenzie, který pochází z Číny a Japonska. Rostlina byla poprvé popsána v roce 1883 a byla představena veřejnosti v roce 1891. Od té doby se rozšířila do mnoha oblastí světa. Hortenzie odlišná ‚Miranda‘ je oblíbená pro svou nenáročnost na péči a schopnost růst v různých podmínkách. Rostlina může být pěstována jak ve volné přírodě, tak i v zahradách. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 10 metrů. Listy jsou zelené a lesklé, květy jsou bílé nebo růžové a mají velkou kulatou korunu. Květy se objevují v létě a trvají až do podzimu.
Katalog » Popínavé rostliny » Hortenzie odlišná ‚Miranda‘