Vyberte stránku

Handroanthus chrysotrichus

Latinský název

Popis rostliny

Handroanthus chrysotrichus je stálezelený keř pocházející z Jižní Ameriky. Má štíhlé, přímé větve a měkké, světle zelené listy. Květy jsou žluté, sestavené do květenství, které se objevují na konci léta. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a šířky až 2 metry. Handroanthus chrysotrichus je odolný vůči suchu a mrazu a je vhodný pro použití jako okrasná rostlina.

Jak pěstovat Handroanthus chrysotrichus

Handroanthus chrysotrichus je krásná tropická rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to vytrvalý strom s velkými žlutými květy a tmavě zelenými listy. Rostlina je odolná vůči suchu a může růst ve většině klimatických podmínek. Pokud chcete pěstovat Handroanthus chrysotrichus, je důležité zajistit, aby byla rostlina umístěna na slunném místě. Rostlina potřebuje hodně světla, aby mohla produkovat květy. Také by měla být umístěna na místě, kde je dostatek vzduchu, aby mohla dýchat. Kromě toho je důležité zajistit, aby rostlina měla dostatek vody. Handroanthus chrysotrichus potřebuje mírně vlhkou půdu, ale nesmí být přemokřená. Půda by měla být také dobře odvodněná, aby se zabránilo hnilobě kořenů. Rostlina také potřebuje pravidelnou péči. Listy by měly být občas otřeny, aby se odstranily nečistoty a usnadnilo se fotosyntéza. Také by měly být odstraňovány vadné listy a květy. Handroanthus chrysotrichus je nádherná rostlina, která může přidat krásu do vaší zahrady. Pokud se o ni správně postaráte, může vám poskytnout po celý rok krásné květiny.

Využití Handroanthus chrysotrichus

Handroanthus chrysotrichus, také známý jako guayacán žlutý, je vytrvalá tropická dřevina, která roste v Jižní Americe. Rostlina je oblíbená pro svou krásnou žlutou barvu a je často používána jako okrasná rostlina. Může být také využita k výrobě nábytku, podlahových desek, parket a dalších dřevěných výrobků. Dřevo je také používáno k výrobě hudebních nástrojů, jako jsou housle a kytary. Kromě toho se z něj vyrábí i dřevěné pruty na rybaření. Rostlina může být také využita k výrobě léčivých přípravků, jako je například tinktura z guayacánu, která se používá k léčbě nachlazení a bolesti hlavy.

Botanický popis

Handroanthus chrysotrichus je stálezelený strom s výškou až 25 metrů. Jeho kůra je hladká, světle šedá až tmavě hnědá. Listy jsou vejčité až eliptické, s ostře zašpičatělými okraji a lesklým povrchem. Květy jsou jednoduché, žluté až oranžové, s 5 lístky. Plody jsou vejčité, černé bobule, které obsahují jedno semeno. Rostlina je oblíbená pro svou dekorativní hodnotu a je často používána jako okrasná rostlina.

Původ a rozšíření Handroanthus chrysotrichus

Handroanthus chrysotrichus je druh stromu z čeledi Bignoniaceae, který pochází z Jižní Ameriky. Roste v tropických oblastech Brazílie, Bolívie, Kolumbie, Ekvádoru a Peru. Jeho domovinou je deštný prales. Tento druh stromu je velmi oblíbený pro svou krásnou žlutou barvu listů a květů. V posledních letech se tento druh stromu rozšířil do mnoha oblastí světa. Jeho krása a odolnost ho činí populárním mezi zahradníky. Handroanthus chrysotrichus se nyní pěstuje v mnoha oblastech Severní Ameriky, Evropy a Asie. Roste dobře ve slunných oblastech s vlhkým podnebím.
Katalog » Exotické rostliny » Handroanthus chrysotrichus