Vyberte stránku

Fuchsie ‚Pink Fizz‘

Latinský název Fuchsia 'Pink Fizz'

Popis rostliny

Fuchsie „Pink Fizz“ je vytrvalá, středně velká rostlina s kompaktním růstem. Její listy jsou tmavě zelené a lesklé. Květy jsou malé, sytě růžové a mají šest okvětních lístků. Kvete od června do září a její plody jsou malé, červené bobule. Tato rostlina je odolná vůči mrazu až do -10°C. Je to ideální rostlina pro pěstování v nádobách nebo ve skupinách na záhonech.

Jak pěstovat Fuchsie ‚Pink Fizz‘

Fuchsie ‘Pink Fizz’ je velmi atraktivní a nenáročná rostlina, která se hodí do každé zahrady. Je to vytrvalá keřovitá rostlina s jasně růžovými květy, které se objevují od června do září. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,5 metru a její listy jsou tmavě zelené. Pěstování Fuchsie ‘Pink Fizz’ je snadné a nenáročné. Nejlépe se daří ve stínu nebo v polostínu, ale může tolerovat i slunečné pozice. Rostlina potřebuje mírně kyselou, dobře odvodněnou půdu. Pravidelně ji zalévejte, ale udržujte půdu vlhkou, ne mokrou. Fuchsie ‘Pink Fizz’ je nenáročná na řez, ale doporučuje se ji prořezávat po skončení kvetení, aby se podpořila nová růst. Prořezávání by mělo být lehké a mělo by se provádět pouze na mladých výhonech. Fuchsie ‘Pink Fizz’ je odolná vůči chorobám a škůdcům, ale může být náchylná k napadení mšicemi. Pokud je napadnou, je nutné je odstranit pomocí postřiku s vodou nebo speciálního pesticidu.

Využití Fuchsie ‚Pink Fizz‘

Fuchsie 'Pink Fizz' je krásná a nenáročná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Je to vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 1,5 metru. Má kompaktní, husté listy a květy ve tvaru trubičky, které jsou růžové s bílými skvrnami. Květy se objevují od června do října. Fuchsie 'Pink Fizz' je ideální pro použití v kontejneru nebo na okraji zahrady. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírnou zálivku a občasnou přihnojování. Je to také velmi odolná rostlina, která může snášet mírné mrazy. Fuchsie 'Pink Fizz' je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásnou a nenáročnou rostlinu. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit krásnou a barevnou zahradu. Je to také skvělá volba pro ty, kteří hledají rostlinu, která je odolná vůči mrazu.

Botanický popis

Fuchsia 'Pink Fizz' je vytrvalá, křovitá rostlina s kompaktním růstem. Dosahuje výšky až 1,2 metru a šířky asi 0,9 metru. Listy jsou středně zelené, vejčité až eliptické, s ostře zubatými okraji. Květy jsou malé, ve tvaru trubice, růžové až fialové barvy. Květy se objevují od června do září. Plody jsou malé, červené bobule. Rostlina preferuje slunné až polostinné stanoviště a mírně vlhkou, dobře odvodněnou půdu.

Původ a rozšíření Fuchsie ‚Pink Fizz‘

Fuchsie 'Pink Fizz' je hybridní odrůda fuchsie, která byla vyšlechtěna v roce 2000 v Anglii. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou růžovou barvu a její odolnost vůči chladu. Rostlina má malé, lesklé listy a kompaktní růžové květy s bílými skvrnami. Fuchsie 'Pink Fizz' se rychle rozšířila po celém světě a je dnes k dispozici v mnoha zahradnických centrech a obchodech s květinami. Je to oblíbená volba pro pěstování ve sklenících nebo na terasách. Je to také oblíbená volba pro pěstování v nádobách a truhlících. Rostlina je odolná vůči chladu a může snášet teploty až do -5 stupňů Celsia.
Katalog » Popínavé rostliny » Fuchsie ‚Pink Fizz‘