Vyberte stránku

Fuchsie ‚Lady In Black‘

Latinský název Fuchsia 'Lady In Black'

Popis rostliny

Fuchsia 'Lady In Black' je vytrvalá, půdopokryvná rostlina s tmavě fialovými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou obklopeny černými listy. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metr a její květy se objevují od června do září. Fuchsie 'Lady In Black' je odolná vůči mrazu až do -5 stupňů Celsia. Nejlépe roste na slunném nebo polostinném místě v dobře odvodněné půdě.

Jak pěstovat Fuchsie ‚Lady In Black‘

Fuchsia ‘Lady In Black’ je velmi dekorativní a nenáročná rostlina, která se vyznačuje svými tmavě fialovými květy. Je to skvělá volba pro pěstování v truhlících nebo ve sklenících. Při pěstování Fuchsie ‘Lady In Black’ je důležité zajistit, aby byla rostlina vždy dobře zalita. Nejlépe se jí daří na slunných místech, ale může růst i ve stínu. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelitá. Fuchsia ‘Lady In Black’ je nenáročná na půdu, ale preferuje lehčí půdu s dobrou drenáží. Při pěstování je důležité dbát na to, aby byla rostlina chráněna před mrazem. Fuchsia ‘Lady In Black’ je nenáročná na hnojení, ale je dobré ji občas hnojit organickým hnojivem. Rostlina by měla být pravidelně řezána, aby byla zdravá a silná.

Využití Fuchsie ‚Lady In Black‘

Fuchsie 'Lady In Black' je oblíbená odrůda fuchsie, která se používá jako okrasná rostlina. Je to nízká, vytrvalá keřovitá rostlina s tmavě fialovými květy a černými listy. Je to ideální rostlina pro truhlíky, květináče nebo do zahradních skupin. Může být také použita jako živý plot nebo jako ozdoba na terase. Květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity pro výzdobu domu nebo zahrady. Fuchsie 'Lady In Black' je také velmi odolná a snadno se pěstuje.

Botanický popis

Fuchsie „Lady In Black“ je středně velká, trvalka, která se vyskytuje ve tvaru keře. Její listy jsou tmavě zelené a lesklé, s hroznovitými květy, které se skládají z červených a fialových okvětních lístků. Květy se objevují od června do října. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště a mírně vlhkou půdu. Doporučuje se ji pravidelně řezat, aby byla zdravá a kompaktní.

Původ a rozšíření Fuchsie ‚Lady In Black‘

Fuchsia 'Lady In Black' je hybridní odrůda fuchsie, která byla vyšlechtěna v roce 2006 v Nizozemsku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro své tmavě červené květy a její odolnost vůči chorobám. Rostlina má ráda slunné stanoviště s částečným stínem a je vhodná pro pěstování v nádobách i ve volné půdě. Fuchsia 'Lady In Black' se rychle rozšířila po celém světě a je dostupná v mnoha zahradnických centrech a obchodech. Rostlina je oblíbená pro svou odolnost a snadnou péči. Je to také oblíbená volba pro řezané květiny.
Katalog » Popínavé rostliny » Fuchsie ‚Lady In Black‘