Vyberte stránku

Dračinec dračí

Latinský název Dracaena draco

Popis rostliny

Dračinec dračí je vytrvalá sukulentní rostlina pocházející z Kanárských ostrovů a Madeiry. Roste ve formě stromu s kulatou korunou a může dosáhnout výšky až 10 metrů. Listy jsou tmavě zelené, dlouhé až 1 metr a mají špičatý konec. Na starších exemplářích se objevují i červené skvrny. Květy jsou bílé nebo růžové a plodem je černá tobolka. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu a je vhodná do interiérů i exteriérů.

Jak pěstovat Dračinec dračí

Dračinec dračí je stálezelený keř, který pochází z Kanárských ostrovů. Jeho vysoký, silný a křivý kmen může dosahovat až 10 metrů vysoký. Listy jsou široké, tmavě zelené a mohou dosahovat až 1 metru dlouhé. Květy jsou bílé až růžové a plody jsou červené. Pěstování dračince dračího je relativně snadné. Nejlépe se daří ve slunném a teplém prostředí s dobrou drenáží. Rostlina potřebuje hodně vody, ale nesmí být přelitá. Pravidelně ji hnojte kvalitním hnojivem pro sukulenty. Dračinec dračí je odolný vůči škůdcům a chorobám, ale může být náchylný k napadení mealybugs. Pokud se objeví, je třeba je odstranit pomocí speciálního insekticidu. Dračinec dračí je skvělou volbou pro pěstování v interiéru nebo venku. Jeho dekorativní listy a křivý kmen dodají každému prostoru zvláštní kouzlo.

Využití Dračinec dračí

Dračinec dračí je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Její silné listy a výrazné kmeny jsou oblíbené pro jejich dekorativní účely. Rostlina může být také užitečná v interiéru, protože může absorbovat toxické látky z ovzduší. Může také snížit hladinu prachu v místnosti. Dračinec dračí může být také užitečný pro zahradníky. Jeho silné kořeny mohou pomoci chránit půdu před erozí a jeho listy mohou poskytnout stín. Rostlina může také pomoci chránit půdu před suchostí a zabránit vysychání. Dračinec dračí může být také užitečný pro léčebné účely. Listy rostliny mohou být použity k léčbě různých onemocnění, včetně bolesti hlavy, zánětu očí a kašle. Rostlina může také pomoci s léčbou nachlazení a chřipky.

Botanický popis

Dračinec dračí je stálezelený, vzpřímený keř nebo strom dosahující výšky až 10 metrů. Jeho kmen je silný a pokrytý šupinami. Listy jsou vejčité, tmavě zelené, až 40 cm dlouhé a 5 cm široké. Květy jsou bílé, s modrými skvrnami, až 5 cm dlouhé a 2 cm široké. Plody jsou červené, vejčité až 1 cm dlouhé. Rostlina má velmi odolnou kořenovou soustavu, která jí umožňuje přežít i v extrémních podmínkách. Dračinec dračí je endemický pro Kanárské ostrovy a severozápadní Afriku. Roste na suchých, slunných místech, obvykle na skalnatých svazích. Je to rostlina, která je schopna přežít i v extrémních podmínkách, jako je sucho, horko a nedostatek vody.

Původ a rozšíření Dračinec dračí

Dračinec dračí je stálezelený keř pocházející z Kanárských ostrovů, Madeiry a Azorů. Rostlina má dlouhou historii, protože byla používána jako léčivá rostlina v starověkém Řecku a Římě. Jeho křovité listy jsou známé pro svou odolnost vůči suchu a nízkým teplotám. Dračinec dračí se dnes pěstuje po celém světě jako okrasná rostlina. Je oblíbený pro svou odolnost vůči suchu a nízkým teplotám, stejně jako pro svou jedinečnou vzhled. Rostlina může růst až do výšky 15 stop a její listy mohou dosáhnout délky až 3 stop. Dračinec dračí je oblíbený pro svou schopnost filtrovat toxické chemikálie z domácího vzduchu. Jeho listy absorbují toxické chemikálie, jako je formaldehyd, benzol a trichloretylen, které se často nacházejí v domácnostech. Dračinec dračí je také oblíbený pro svou schopnost snadno se přizpůsobit novým prostředím. Může růst ve vnitřních i venkovních prostředích a je odolný vůči širokému spektru podmínek.
Katalog » Exotické rostliny » Dračinec dračí