Vyberte stránku

Collinsia heterophylla

Latinský název

Popis rostliny

Collinsia heterophylla je malá, trvalkovitá bylina, která roste v oblastech severní Ameriky. Má tenké, větvené stonky a bílé, fialové nebo růžové květy s modrými skvrnami. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Listy jsou vejčité až eliptické a mají špičatý vrchol. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm a je oblíbenou součástí zahradních kompozic.

Jak pěstovat Collinsia heterophylla

Collinsia heterophylla je malá, nenáročná rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to trvalka, která má ráda slunné stanoviště a je odolná vůči suchu. Rostlina má bílé, fialové nebo modré květy, které kvetou od dubna do června. Pěstování Collinsia heterophylla je velmi snadné. Nejlepší je zasadit ji na slunné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Půda by měla být lehká až středně hlinitá. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Je také důležité, aby byla pravidelně zalévána. Collinsia heterophylla může být řezána, aby se podpořila její krása a zdraví. Je třeba ji řezat po skončení kvetení, aby se podpořil růst nových výhonů. Rostlina je odolná vůči chorobám a škůdcům, ale je důležité ji pravidelně kontrolovat, aby se zabránilo vzniku problémů. Pokud se o Collinsia heterophylla správně staráte, může se stát nádhernou ozdobou vaší zahrady.

Využití Collinsia heterophylla

Collinsia heterophylla, také známá jako růžová kolínsie, je druh rostliny, který se používá k výzdobě a dekoraci. Je to nízká, trvalka s růžovými květy, které kvetou od června do září. Rostlina je oblíbená pro svou snadnou péči a schopnost růst ve skupinách. Může být použita v zahradách, na záhonech, v květináčích nebo na okrajích cest. Může být také použita k vytvoření krásného pozadí pro jiné druhy rostlin. Collinsia heterophylla je také užitečná pro své léčivé účinky. Listy a květy rostliny jsou používány k léčbě řady nemocí, včetně kašle, bolesti hlavy, revmatismu a dalších.

Botanický popis

Collinsia heterophylla je jednoletá bylina, která dorůstá výšky 10-50 cm. Lodyha je přímá až mírně vystoupavá, lysá až slabě chlupatá. Listy jsou střídavé, vejčité až obvejčité, na bázi srdčité, celokrajné, na okraji zubaté nebo pilovité. Květy jsou modré, fialové nebo bílé, uspořádané v hroznech po 5-15 kusech. Plodem je tobolka. Kvete od května do července.

Původ a rozšíření Collinsia heterophylla

Collinsia heterophylla je druh rostliny z čeledi Plantaginaceae. Je to malá, trvalka, která se vyskytuje v Severní Americe. Roste ve vlhkých lesích a na loukách od Kalifornie po Aljašku. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm. Kvete od dubna do června a její květy mají bílé, modré nebo fialové barvy. Rostlina je oblíbenou mezi pěstiteli květin a je často používána jako okrasná rostlina.
Katalog » Léčivé rostliny » Collinsia heterophylla