Vyberte stránku

Chmel otáčivý ‚Aureus‘

Latinský název Humulus lupulus 'Aureus'

Popis rostliny

Chmel otáčivý ‚Aureus‘ je jednou z mnoha odrůd chmele, které se používají k výrobě piva. Jedná se o stále rostoucí keř, který může dosáhnout výšky až 3 metrů. Listy jsou široce vejčité a mají zelenou barvu s žlutými skvrnami. Květy jsou malé, bílé a voní po citrusových plodech. Plody jsou malé, černé a obsahují hořké látky, které dodávají pivu jeho charakteristickou chuť. Chmel ‚Aureus‘ je oblíbenou odrůdou pro výrobu piva, protože jeho hořkost je mírná a má jemnou citrusovou chuť.

Jak pěstovat Chmel otáčivý ‚Aureus‘

Využití Chmel otáčivý ‚Aureus‘

Chmel otáčivý ‚Aureus‘ (Humulus lupulus 'Aureus') je druh chmele, který se používá především k výrobě piva. Tento druh chmele je oblíbený pro svou jemnou chuť a vůni. Může být použit jako hlavní chmel nebo jako doplňkový chmel. Chmel otáčivý ‚Aureus‘ dodává pivu jemnou citrusovou chuť a vůni. Jeho aroma je velmi vyvážené a může být použito ve všech stylech piva. Tento druh chmele je také často používán k výrobě ležáků, kde dodává pivu jemnou citrusovou chuť a vůni. Chmel otáčivý ‚Aureus‘ je také často používán k výrobě vína, kde dodává vínu jemnou citrusovou chuť a vůni.

Botanický popis

Chmel otáčivý ‚Aureus‘ je vytrvalá bylina, která může dosahovat výšky až 3 metry. Listy jsou vejčité, s hladkými okraji a zelenou barvou. Květy jsou žluté a mají tvar hvězdy. Plody jsou malé, černé a mají tvar hrušky. Rostlina se šíří pomocí dlouhých kořenů, které se mohou proplétat mezi jinými rostlinami. Chmel otáčivý ‚Aureus‘ je oblíbený pro svou vysokou produkci chmele, který se používá k výrobě piva.

Původ a rozšíření Chmel otáčivý ‚Aureus‘

Chmel otáčivý ‚Aureus‘ (Humulus lupulus 'Aureus') je hybridní odrůda chmele, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku v roce 2002. Je to kříženec mezi odrůdami Humulus lupulus ‘Aureus’ a Humulus lupulus ‘Nugget’. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou vysokou úroveň aromatických látek, které dodávají pivařským pivům jemnou sladkou chuť. Chmel otáčivý ‚Aureus‘ se dnes pěstuje po celém světě. Jeho největší producenti jsou USA, Německo, Velká Británie, Belgie, Francie, Švýcarsko a Nizozemsko. V poslední době se tato odrůda začala pěstovat i v České republice. Jeho plody se používají k výrobě piva a dalších nápojů.
Katalog » Popínavé rostliny » Chmel otáčivý ‚Aureus‘