Vyberte stránku

Brukev černá

Latinský název Brassica nigra

Popis rostliny

Brukev černá je vytrvalá rostlina, která patří do čeledi brukvovitých. Má silné, přímé, vzpřímené stonky, které mohou dosahovat výšky až 1,5 metru. Listy jsou tmavě zelené, eliptické až vejčitého tvaru s hladkým okrajem. Květy jsou žluté a mají 4 tyčinky. Plody jsou černé, vejčité až kulaté bobule, které se sklízejí v létě. Brukev černá je oblíbenou zeleninou, která se používá k přípravě salátů, polévek a jiných pokrmů. Je bohatá na vitamíny a minerály, zejména na vápník, hořčík, železo a vitamín C.

Jak pěstovat Brukev černá

Brukev černá je vytrvalá, jednoletá rostlina, která patří do čeledi Brassicaceae. Je to velmi oblíbená zelenina, která se používá v mnoha různých kuchyních po celém světě. Pěstování brukev černé je snadné a je to skvělá volba pro začínající zahradníky. Rostlina potřebuje slunné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Semena brukev černé můžete vysévat přímo do země nebo je můžete vysévat do nádob. Semena vysévejte do hloubky 1 cm a udržujte je vlhké. Brukev černá má ráda teplo a slunce, takže je důležité, abyste ji umístili na stanoviště, kde bude mít dostatek slunečního svitu. Rostliny potřebují také dostatek vody, takže je důležité, abyste je pravidelně zalévali. Brukev černá je velmi odolná a může růst v téměř jakémkoli klimatu. Rostliny mohou být sklizeny po 8–10 týdnech od výsevu. Sklizeň by měla probíhat, když listy dosáhnou velikosti asi 10 cm. Brukev černá je skvělá volba pro začínající zahradníky, protože je snadno pěstovatelná a její plody jsou chutné a zdravé.

Využití Brukev černá

Brukev černá je vytrvalá rostlina, která se používá k výrobě potravin, léčiv a dalších produktů. Jeho listy jsou bohaté na vitamíny A, C a K, stejně jako na minerály, jako je draslík, hořčík a vápník. 1. Potravinářské využití: Brukev černá se používá k výrobě salátů, polévek, polévek, omáček a dalších jídel. Může být také sušena a mleta na prášek, který se používá k dochucování jídel. 2. Léčivé využití: Brukev černá se používá k léčbě různých onemocnění, včetně anémie, artritidy, astmatu a dalších. Jeho listy jsou bohaté na antioxidanty, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a chrání buňky před poškozením. 3. Výroba produktů: Brukev černá se také používá k výrobě různých produktů, jako jsou barvy na vlasy, barvy na obočí, barvy na řasy, barvy na nehty a další. 4. Zemědělské využití: Brukev černá se používá jako plodina pro zemědělce. Jeho listy jsou bohaté na živiny a mohou být použity jako hnojivo pro ostatní rostliny.

Botanický popis

Brukev černá je vytrvalá, bylinná rostlina, která dorůstá výšky až 1 m. Lodyha je přímá, lysá až mírně chlupatá. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi srdčité, na okraji zubaté až pilovité, na líci tmavě zelené a na rubu světlejší. Květy jsou žluté, uspořádané ve vrcholových latách. Plodem je nažka. Kvete od června do srpna.

Původ a rozšíření Brukev černá

Brukev černá je druh zeleniny z čeledi kapustovitých. Pochází z oblastí Středního východu a jeho původní domovinou je Blízký východ. Byla rozšířena do Evropy a Severní Ameriky, kde se stala oblíbenou zeleninou. Dnes je rozšířena po celém světě a je pěstována v mnoha různých oblastech. Brukev černá je oblíbená pro svou chuť a výživné hodnoty. Je bohatá na vitamíny A, C a K a také na minerály, jako je draslík, hořčík a vápník. Může být použita ve formě salátu, dušená nebo vařená.
Katalog » Léčivé rostliny » Brukev černá