Vyberte stránku

Brslen Fortuneův var. vegeta

Latinský název Euonymus fortunei var. vegeta

Popis rostliny

Brslen Fortuneův var. vegeta je stálezelená, vytrvalá keřovitá rostlina, která pochází z čeledi Celastraceae. Dorůstá výšky až 2 metry a má široce vejčité listy s lesklou, tmavě zelenou barvou. Květy jsou malé, bílé až růžové a plody jsou oranžové, kulaté bobule. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20°C a je vhodná pro použití v zahradách, na terasách nebo na balkonech. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen mírnou zálivku a mírné slunné stanoviště.

Jak pěstovat Brslen Fortuneův var. vegeta

Brslen Fortuneův var. vegeta je vytrvalá, listnatá rostlina, která se pěstuje pro své dekorativní listy a květy. Roste ve formě keře nebo stromu a může dosáhnout výšky až 3 metry. Listy jsou tmavě zelené a mají malé, bílé květy, které se objevují na jaře. Pěstování brslene Fortuneova var. vegeta je snadné a nenáročné. Je to odolná rostlina, která dobře snáší sucho a mrazivé počasí. Nejlépe se daří v polostínu nebo ve stínu, ale může růst i na slunných místech. Měla by být vysazena v dobře odvodněné půdě. Brslen Fortuneův var. vegeta potřebuje pravidelnou zálivku, ale neměl by být přelitý. Při pěstování je důležité udržovat půdu vlhkou, ale nikoli mokrou. Rostlina by měla být hnojena jednou za rok na jaře. Brslen Fortuneův var. vegeta je odolný vůči škůdcům a chorobám. Pokud se objeví problémy, můžete použít insekticidní spreje nebo fungicidní spreje. Pokud se o brslen Fortuneův var. vegeta správně staráte, může vám poskytnout dekorativní listy a květy po celý rok.

Využití Brslen Fortuneův var. vegeta

-Brslen Fortuneův var. vegeta je oblíbenou dekorativní rostlinou, která se používá v zahradách a parcích. Jeho listy jsou zelené s bílými skvrnami a mohou být použity jako živý plot nebo jako ozdoba. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. -Brslen Fortuneův var. vegeta se často používá k vytvoření okrasných kompozic. Jeho listy jsou ideální pro vytváření kontrastu s jinými rostlinami. -Tato rostlina je také vhodná pro pěstování v nádobách. Jeho listy jsou velmi odolné a mohou vydržet i v extrémních podmínkách. -Brslen Fortuneův var. vegeta je také vynikajícím zdrojem potravy pro ptáky a hmyz. Jeho listy jsou bohaté na vitamíny a minerály, které jsou pro tyto živočichy velmi důležité.

Botanický popis

Brslen Fortuneův var. vegeta (Euonymus fortunei var. vegeta) je stálezelený keř s výškou až 2 metry. Listy jsou vejčité, lesklé, tmavě zelené barvy a mají bílé skvrny. Květy jsou malé, bílé a objevují se v květních hroznech. Plody jsou oranžové až červené, ve tvaru tobolky a obsahují černé semínka. Rostlina má silné kořeny a rychle se šíří. Je odolná vůči mrazu a suchu. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných i polostinných místech.

Původ a rozšíření Brslen Fortuneův var. vegeta

Brslen Fortuneův var. vegeta (Euonymus fortunei var. vegeta) je druh brslenu, který pochází z Číny a Japonska. Rostlina byla poprvé popsána v roce 1845 britským botanikem Robertem Fortunem. Od té doby se rostlina rozšířila do mnoha oblastí světa, včetně Severní Ameriky, Evropy a Austrálie. Brslen Fortuneův var. vegeta je stálezelená, převislá keříčkovitá rostlina, která dorůstá výšky až 3 metry. Listy jsou vejčité až eliptické, s lesklou zelenou barvou a špičatými špičkami. Květy jsou malé, bílé až růžové a plody jsou oranžové až červené. Brslen Fortuneův var. vegeta je oblíbenou okrasnou rostlinou, která se používá k vytváření živých plotů, jako jehož je vhodný pro použití v zahradách, parkách a na zahradních cestách. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C a je nenáročná na péči.
Katalog » Popínavé rostliny » Brslen Fortuneův var. vegeta