Vyberte stránku

Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘

Latinský název Euonymus fortunei 'Silver Gem'

Popis rostliny

Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ je vytrvalá, nízkorostoucí keřík s kompaktním růstem. Listy jsou stříbřité, vejčité a lesklé. Květy jsou bílé a vykvétají na jaře. Plody jsou oranžové a mají šupinatou kůru. Tento druh brslenu je odolný vůči mrazu a vhodný do skupinových výsadeb. Jeho nízký růst umožňuje použití jako okrasná rostlina v zahradách a parkách.

Jak pěstovat Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘

Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ je vytrvalá, stálezelená keřovitá rostlina, která se vyskytuje v Číně a Japonsku. Jeho listy jsou malé, oválné a lesklé, s bílými skvrnami po obvodu. Květy jsou malé, bílé a kulaté. Plody jsou oranžové až červené a obsahují černé semínka. Pěstování Brslenu Fortuneův ‚Silver Gem‘ je snadné a je vhodný pro pěstování v mnoha různých typů půd. Může růst na slunném nebo stinném místě, ale preferuje polostín. Potřebuje dostatek vlhkosti, ale nesmí být přelitý. Je odolný vůči mrazu až do -20 °C. Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ je snadno rozmnožitelný řízkováním. Řízky by měly být asi 10 cm dlouhé a měly by být zasazeny do směsi písku a rašeliny. Řízky by měly být udržovány vlhké a měly by být pravidelně zalévány. Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ je nádherná rostlina, která je vhodná pro použití jako okrasná rostlina v zahradách nebo jako živý plot. Je to také vynikající volba pro pěstování v nádobách.

Využití Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘

Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ (Euonymus fortunei 'Silver Gem') je vytrvalá, nenáročná rostlina, která se hodí do širokého spektra použití. Je to oblíbený volba pro zahradníky, protože je snadno pěstovatelná a má nádherné stříbrné listy. 1. Řezané květiny: Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ je skvělou volbou pro řezané květiny. Jeho stříbrné listy dodají jasnou barvu a texturu do vašich aranžmá. 2. Zahradní okraje: Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ je ideální pro vytvoření okrajů ve vaší zahradě. Jeho husté listy poskytují účinnou ochranu proti větru a slunci. 3. Zahradní živé ploty: Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ je skvělou volbou pro vytvoření živého plotu. Jeho husté listy poskytují účinnou ochranu a současně dodají zahradě zajímavý vzhled. 4. Kontajnery: Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ je skvělou volbou pro pěstování v kontejnerech. Jeho nízká výška a husté listy jsou ideální pro vytvoření zajímavých kompozic. 5. Zahradní dekorace: Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ je skvělou volbou pro vytvoření zahradní dekorace. Jeho stříbrné listy dodají zahradě zajímavý vzhled a mohou být použity k vytvoření zajímavých kompozic.

Botanický popis

Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ je trnitá, opadavá keřovitá rostlina, která dorůstá výšky až 1,5 metru. Listy jsou vejčité, lesklé, stříbřité až zelené barvy s bílými skvrnami. Květy jsou malé, bílé a vyrůstají na konci větví. Plody jsou oranžové, vejčité tobolky, které se otevírají a uvolňují červené semena. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Je odolná vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘

Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ (Euonymus fortunei 'Silver Gem') je druh brslenu, který pochází z Číny a Japonska. Tento druh byl objeven v roce 1844 britským botanikem Robertem Fortunem. Od té doby se tento druh rozšířil do mnoha zemí po celém světě. Tento druh brslenu je oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost. Je to nízkorostoucí keř, který může dosahovat výšky až 1,5 metru. Listy jsou oválné, lesklé a stříbřité. Květy jsou bílé a plody jsou oranžové. Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ je oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost. Je to nízkorostoucí keř, který může dosahovat výšky až 1,5 metru. Listy jsou oválné, lesklé a stříbřité. Květy jsou bílé a plody jsou oranžové. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C. Je to vynikající volba pro živé ploty, předzahrádky nebo jako solitérní rostlina. Může být použit i jako okrasná rostlina ve skupinách. Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘ je dnes rozšířen po celém světě. Jeho obliba je způsobena jeho nenáročností a odolností. Je to vynikající volba pro živé ploty, předzahrádky nebo jako solitérní rostlina.
Katalog » Popínavé rostliny » Brslen Fortuneův ‚Silver Gem‘