Vyberte stránku

Brslen Fortuneův ‚Minimus‘

Latinský název Euonymus fortunei 'Minimus'

Popis rostliny

Brslen Fortuneův ‚Minimus‘ je nízký, kompaktní keř, který dosahuje výšky jen asi 30 cm. Listy jsou malé, vejčité a tmavě zelené s bílými skvrnami. Na jaře se objevují malé, žluté květy, které se později mění v malé, červené plody. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20°C. Je to nenáročná rostlina, která je vhodná pro pěstování v truhlících, na okrajích zahrad nebo v kamenných zídkách.

Jak pěstovat Brslen Fortuneův ‚Minimus‘

Brslen Fortuneův ‚Minimus‘ je malá, kompaktní odrůda brslenu. Je to nízký, kompaktní keř s hustou, zelenou korunou. Listy jsou malé, oválné až vejčité a mají světle zelenou barvu. Na podzim se listy obarví do žluté a oranžové barvy. Květy jsou bílé a vykvétají na jaře. Plody jsou malé, červené bobule. Brslen Fortuneův ‚Minimus‘ je snadno pěstovatelný a může růst v jakémkoli typu půdy. Může růst ve slunných i polostinných oblastech. Vyžaduje mírnou zálivku, ale nesnáší přemokření. Je odolný vůči mrazu až do -20°C. Pro nejlepší růst by měla být rostlina pravidelně řezána. Při řezání by se mělo odstranit všechno poškozené nebo staré dřevo. To pomůže udržet rostlinu kompaktní a zdravou. Rostlina by měla být také hnojena každé dva až tři roky.

Využití Brslen Fortuneův ‚Minimus‘

Brslen Fortuneův ‚Minimus‘ (Euonymus fortunei 'Minimus') je nízkorostoucí, trvalka, která je vhodná pro použití v zahradách. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných i polostinných místech. Je to skvělá volba pro zahradníky, kteří hledají nízkou, trvanlivou rostlinu, která je snadno udržovatelná. Brslen Fortuneův ‚Minimus‘ je ideální pro vytvoření živého plotu nebo pro vytváření kompaktních, nízkých keřů. Rostlina je také vhodná pro použití v kontejnerových zahradách a je vhodná pro použití v zahradách s omezeným prostorem. Brslen Fortuneův ‚Minimus‘ je také skvělou volbou pro použití v zahradách s omezeným prostorem. Jeho nízká výška a kompaktní tvar z něj činí skvělou volbu pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit malou, ale účinnou zahradu. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, což ji činí skvělou volbou pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu.

Botanický popis

Brslen Fortuneův ‚Minimus‘ je malý, trnitý keř s výškou do 0,5 metru. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, s krátkým špičatým koncem, na vrcholu zaoblené a na okraji zubaté. Na jaře se objevují malé, bílé květy, které se později mění v malé oranžové plody. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -15 °C. Je to nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje v slunných až polostinných oblastech. Vyžaduje mírně vlhkou, dobře odvodněnou půdu.

Původ a rozšíření Brslen Fortuneův ‚Minimus‘

Brslen Fortuneův ‚Minimus‘ (Euonymus fortunei 'Minimus') je druh brslenu, který pochází z Číny. Jeho původní domovinou je provincie Zhejiang. Rostlina byla poprvé popsána v roce 1844 a byla pojmenována po britském botanikovi Robertu Fortuneovi. Brslen Fortuneův ‚Minimus‘ se od té doby rozšířil do mnoha oblastí světa. Jeho obliba mezi zahradníky se stále zvyšuje, protože je to nenáročná rostlina, která může růst v různých podmínkách. Roste dobře ve slunných i polostinných oblastech a je odolný vůči suchu. Jeho listy jsou malé a lesklé a mohou být zelené nebo šedé. Květy jsou bílé a plody jsou oranžové. Brslen Fortuneův ‚Minimus‘ se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou nenáročnost a schopnost přizpůsobit se různým podmínkám. Je to oblíbená rostlina pro zahradníky, kteří hledají nenáročnou rostlinu s hezkými listy a květy.
Katalog » Popínavé rostliny » Brslen Fortuneův ‚Minimus‘