Vyberte stránku

Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘

Latinský název Hedera helix 'Little Diamond'

Popis rostliny

Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ je vytrvalá, popínavá rostlina, která může dosahovat až 3 metry vysoká. Její listy jsou malé, vejčité až kopinaté, s lesklou, zelenou barvou a bílými skvrnami. Květy jsou malé, bílé až žluté a plody jsou černé bobule. Břečťan je nenáročný na péči a je odolný vůči mrazu. Je to ideální rostlina pro zdobení plotů, zídek a teras.

Jak pěstovat Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘

Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ je odolná, vytrvalá rostlina, která se často používá k ozdobení zahrad a teras. Je to nízkorostoucí odrůda břečťanu s jemně zelenými listy, které mají špičaté okraje. Tento druh je velmi snadno pěstovatelný a může růst na slunných i stinných místech. Pěstování: Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ můžete pěstovat ve většině typů půd, ale nejlépe se mu daří na lehkých, dobře odvodněných půdách. Můžete jej pěstovat ve slunných i stinných oblastech, ale jeho listy budou mít nejlepší barvu, když je vystaven slunečnímu světlu. Zalévání: Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ potřebuje dostatek vody, aby byl zdravý a silný. Zalévejte jej každý týden, aby se země udržela vlhká, ale ne příliš mokrá. Hnojení: Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ potřebuje mírné hnojení, aby byl zdravý a silný. Používejte měkké hnojivo pro rostliny, které jsou určeny pro použití v zahradě, a hnojte jej jednou za měsíc. Škůdci a choroby: Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ je obecně odolný vůči škůdcům a chorobám. Pokud však objevíte nějaké problémy, můžete je odstranit pomocí chemických postřiků nebo přírodních prostředků.

Využití Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘

Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ (Hedera helix 'Little Diamond') je vytrvalá rostlina, která se často používá pro okrasné účely. Může být použit k vytvoření zelené stěny, která může sloužit jako soukromí nebo jako dekorace. Může být také použit k vytvoření živého plotu nebo k obložení zdi. Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ může být také použit k vytvoření zeleného střechy. Jeho listy jsou velmi husté a mohou poskytnout dobrou izolaci. To může být užitečné pro domy, které mají problémy s tepelnou ztrátou. Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ může být také použit k vytvoření zeleného obrubníku. Jeho listy jsou velmi husté a mohou vytvořit krásnou zelenou bariéru, která může chránit vaši zahradu před škůdci a nežádoucími ptáky. Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ může být také použit k vytvoření zeleného obalu pro vázy nebo jiné nádoby. Jeho listy jsou velmi husté a mohou vytvořit krásnou zelenou obálku, která může oživit každou místnost.

Botanický popis

Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ je trnitá, popínavá rostlina s listy ve tvaru srdce. Listy jsou světle zelené s bílými skvrnami a jsou asi 2-3 palce dlouhé. Rostlina může dosáhnout výšky až 10 stop a může se šířit až do šířky 8 stop. Květy jsou malé, bílé a kvete od června do září. Plody jsou černé bobule. Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ je odolný vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia. Je to nenáročná rostlina a vyžaduje jen mírnou zálivku.

Původ a rozšíření Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘

Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ je hybridní odrůda břečťanu popínavého (Hedera helix). Tento hybrid byl vyšlechtěn v Nizozemsku v roce 1997. Je to kříženec mezi Hedera helix 'Hibernica' a Hedera helix 'Arborescens'. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nízkou velikost a zelenou barvu listů s bílými skvrnami. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,5 metru a její listy jsou malé, vejčité až kopinaté. Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘ se šíří po celém světě a je oblíbený pro svou nízkou velikost a odolnost. Je to vynikající volba pro použití v zahradách, na terasách nebo na balkonech. Může být také použit jako okrasná rostlina v interiéru.
Katalog » Popínavé rostliny » Břečťan popínavý ‚Little Diamond‘