Vyberte stránku

Břečťan popínavý ‚Hibernica‘

Latinský název Hedera helix 'Hibernica'

Popis rostliny

Břečťan popínavý 'Hibernica' je trnitá, popínavá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Má tmavě zelené listy s tmavšími žilami a lesklým povrchem. Listy jsou vejčité až eliptické a mohou dosahovat délky až 10 cm. Květy jsou malé a bílé a plody jsou červené bobule. Rostlina může růst až do výšky 20 metrů a je odolná vůči mrazu až do -15 stupňů Celsia. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných i polostinných místech a potřebuje mírně vlhkou půdu.

Jak pěstovat Břečťan popínavý ‚Hibernica‘

Břečťan popínavý ‘Hibernica’ je velmi oblíbená rostlina, která se často používá k vytváření zelených stěn. Je to trvalá, popínavá rostlina s tmavě zelenými listy a světlejšími žilami. Pokud chcete pěstovat břečťan popínavý ‘Hibernica’, měli byste začít tím, že si vyberete vhodné místo. Mělo by být slunné až polostinné a mít dostatek prostoru pro růst. Rostlina potřebuje hodně vlhkosti, takže je důležité, aby byla umístěna ve vlhkém prostředí. Když už máte vhodné místo, můžete začít s pěstováním. Nejlepší je zasadit břečťan do zeminy bohaté na živiny. Pokud je to možné, můžete přidat trochu kompostu nebo hnoje. Břečťan potřebuje hodně vody, takže je důležité, abyste ho pravidelně zalévali. Zalévejte ho alespoň jednou týdně, ale v horkých dnech můžete zalévat i častěji. Břečťan můžete také pravidelně řezat, abyste mu udrželi tvar. To je obzvláště důležité, pokud ho používáte k vytváření zelených stěn. Pokud se o břečťan staráte správně, může vám poskytnout spoustu radosti po mnoho let.

Využití Břečťan popínavý ‚Hibernica‘

Břečťan popínavý 'Hibernica' je oblíbená rostlina, která se často používá v zahradách a na terasách. Může být použit jako živý plot, aby poskytl soukromí a ochranu před větrem. Může být také použit k vytvoření zelené stěny nebo závěsného košíku. Břečťan může být také použit k vytvoření zeleného pokryvu na stěnách, střechách nebo zdi. Je to také skvělá volba pro vytváření zelených stěn ve venkovních prostorách. Břečťan je také vynikající volbou pro okrasné účely, protože má velké, sytě zelené listy a trsy květů. Rostlina je také velmi odolná a může růst v různých podmínkách.

Botanický popis

Břečťan popínavý 'Hibernica' je trnitá, popínavá rostlina s tmavě zelenými, lesklými listy. Listy jsou vejčité až kopinaté, s dlouhými, špičatými vrcholy a zaoblenými bázemi. Listy jsou na okraji zubaté a mají 3-5 laloků. Květy jsou malé, žluté a sbíhají se do úboru. Plody jsou černé bobule. Břečťan 'Hibernica' může dosahovat výšky až 10 metrů. Je to odolná rostlina, která může růst v mnoha různých podmínkách. Je to vynikající volba pro zdobení plotů, zdi nebo jiných struktur.

Původ a rozšíření Břečťan popínavý ‚Hibernica‘

Břečťan popínavý ‘Hibernica’ pochází z Irska. Je to hybrid mezi břečťanem obecným (Hedera helix) a břečťanem irským (Hedera hibernica). Tento hybrid byl vyšlechtěn v roce 1961 v botanické zahradě v Dublinu. Břečťan popínavý ‘Hibernica’ se od svého původního druhu liší tím, že má větší listy a je odolnější vůči mrazu. Rostlina je schopna přežít teploty až do -15 °C. Břečťan popínavý ‘Hibernica’ se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbenou volbou pro použití v zahradách, na terasách a balkonech. Je také často používán k okrasným účelům, jako je lemování plotů nebo stěn.
Katalog » Popínavé rostliny » Břečťan popínavý ‚Hibernica‘