Vyberte stránku

Břečťan popínavý ‚Goldheart‘

Latinský název Hedera helix 'Goldheart'

Popis rostliny

Břečťan popínavý ‚Goldheart‘ je trnitá, popínavá rostlina, která může dosahovat výšky až 10 metrů. Listy jsou zelené s žlutými skvrnami a mají tvar srdce. Kvete bílými květy v období od června do září. Břečťan popínavý ‚Goldheart‘ je odolný vůči mrazu až do -15°C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírně vlhkou půdu a slunné stanoviště.

Jak pěstovat Břečťan popínavý ‚Goldheart‘

Břečťan popínavý 'Goldheart' je vytrvalá, popínavá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to odolná rostlina, která může růst až do výšky 10 metrů a má široké listy s zlatými skvrnami. Pěstování břečťanu 'Goldheart' je snadné a jeho nároky na péči jsou minimální. Tento druh břečťanu je odolný vůči mrazu až do -15 °C. Nejlepším místem pro pěstování břečťanu 'Goldheart' je slunné až polostinné místo. Můžete jej pěstovat ve skupinách nebo samostatně. Břečťan 'Goldheart' preferuje vlhkou, ale dobře odvodněnou půdu. Břečťan 'Goldheart' by měl být zaléván dostatečně, aby se zabránilo vysychání půdy. Rostlina by měla být hnojena každé 2-3 týdny během období růstu. Břečťan 'Goldheart' by měl být řezán každý rok, aby se udržel jeho tvar a zabránilo se jeho přílišnému růstu. Řezání by mělo být prováděno v období od jara do pozdního léta.

Využití Břečťan popínavý ‚Goldheart‘

Břečťan popínavý 'Goldheart' je oblíbená rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to vytrvalá, popínavá rostlina s jasně zelenými listy, které se postupně stmívají do tmavšího odstínu. Rostlina může růst až do výšky 15 metrů a je velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Břečťan popínavý 'Goldheart' se často používá k vytvoření zelených stěn nebo plotů. Může být také použit k vytvoření zeleného koberce na zahradě nebo na terase. Rostlina je také vhodná pro pěstování ve sklenících nebo na balkonech. Břečťan popínavý 'Goldheart' je také vhodný pro použití v aranžmá a kompozicích. Jeho jasně zelené listy dodají každému aranžmá nebo kompozici živost a barvu. Může být také použit k vytvoření zelených stínů a zákoutí.

Botanický popis

Břečťan popínavý ‘Goldheart’ je trnitá, popínavá rostlina s tmavě zelenými listy. Listy jsou vejčité až kopinaté, s vroubkovaným okrajem a žlutými skvrnami. Na jaře se objevují malé, bílé květy, které se později mění v černé bobule. Rostlina může dosahovat výšky až 10 metrů. Břečťan popínavý ‘Goldheart’ je odolný vůči mrazu až do -15 °C. Nejlépe se mu daří na slunném stanovišti, ale může růst i ve stínu. Vyžaduje pravidelnou zálivku a hnojení.

Původ a rozšíření Břečťan popínavý ‚Goldheart‘

Břečťan popínavý 'Goldheart' je hybridní odrůda břečťanu obecného (Hedera helix). Tato odrůda byla vyšlechtěna v Holandsku v roce 1975 a je velmi oblíbená pro svou atraktivní zlatou barvu listů. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -15°C, což ji činí vhodnou pro pěstování v mnoha oblastech. Břečťan popínavý 'Goldheart' se rychle rozšířil po celém světě a je nyní k dispozici v mnoha oblastech. Je oblíbený pro svou nenáročnost a snadnou péči. Může být pěstován ve skupinách nebo jako solitérní rostlina. Je to oblíbená volba pro okrasné zahrady, terasy a balkony.
Katalog » Popínavé rostliny » Břečťan popínavý ‚Goldheart‘