Vyberte stránku

Břečťan nepálský

Latinský název Hedera nepalensis

Popis rostliny

Břečťan nepálský je stálezelená liána, která může dosahovat až 10 metrů v délce. Listy jsou vejčité až obvejčité, s hladkými okraji a tmavě zelenou barvou. Květy jsou malé, bílé nebo žluté a plodem je černá bobule. Rostlina má ráda slunná stanoviště, ale dobře snáší i polostín. Je odolná vůči mrazu až do -15°C. Břečťan nepálský je vhodný pro použití jako okrasná rostlina, která se může použít k oplocení nebo jako popínavá rostlina.

Jak pěstovat Břečťan nepálský

Břečťan nepálský je vytrvalá liána, která může dosahovat délky až 15 metrů. Má velmi silné kořeny, které se uchytí na jakémkoli povrchu. Jeho listy jsou tmavě zelené a mohou dosahovat až 20 cm v průměru. Květy jsou bílé nebo žluté a plody jsou červené. Pěstování břečťanu nepálského je relativně snadné, ale vyžaduje určitou péči. Nejlépe roste ve slunném nebo polostinném prostředí. Jeho půda by měla být dobře odvodněná a bohatá na živiny. Břečťan nepálský je nenáročný na zalévání, ale je důležité, aby byla půda vždy vlhká. Břečťan nepálský můžete pěstovat buď ve volné půdě, nebo ve skleníku. Pokud ho pěstujete ve volné půdě, měli byste ho pravidelně řezat, abyste mu udrželi tvar. Pokud ho pěstujete ve skleníku, měli byste ho pravidelně zalévat a hnojit. Břečťan nepálský je odolný vůči mrazu až do -15°C. V chladnějších oblastech byste měli pokrýt jeho kořeny mulčem, aby je ochránili před mrazem.

Využití Břečťan nepálský

Břečťan nepálský je vytrvalá liána, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to oblíbená volba pro zahradníky, protože má velmi atraktivní listy a rychle se šíří. Břečťan nepálský může být také užitečný pro ochranu stěn, plotů a střech. Může být také použit k vytvoření zelených stěn, které poskytují útočiště pro ptáky a hmyz. Rostlina je také schopna snížit hladinu hluku a znečištění vzduchu. Břečťan nepálský je také vhodný pro pěstování v nádobách, což je skvělý způsob, jak vytvořit zelenou stěnu nebo zelenou střechu.

Botanický popis

Břečťan nepálský je vytrvalá, pnoucí se rostlina, která může dosáhnout až 10 metrů vysoká. Listy jsou vejčité, tmavě zelené, s bílými skvrnami na horní straně a lesklé na spodní straně. Květy jsou malé, bílé a shromážděné do malých květenství. Plody jsou černé bobule, které se objevují pozdě na podzim. Břečťan nepálský je oblíbenou okrasnou rostlinou, která může být použita k oplocení nebo jako živý plot. Je to odolná rostlina, která může růst v mnoha různých typů půdy a klimatických podmínek.

Původ a rozšíření Břečťan nepálský

Břečťan nepálský je druh opadavého keře, který pochází z oblasti Himalájí a jehož domovinou je Nepál. Rostlina se vyskytuje také v jihozápadní Číně, Indii a Bhútánu. Břečťan nepálský je vytrvalá rostlina, která může dosahovat výšky až 10 metrů. Má velké listy, které jsou ve tvaru srdce a mohou dosahovat délky až 30 cm. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Květy břečťanu nepálského jsou malé, bílé a voní po medu. Plody jsou malé, černé a mají chuť po oříšcích. Břečťan nepálský je oblíbenou okrasnou rostlinou, která se používá k ozdobení zahrad, parků a náměstí. Je to také oblíbená rostlina pro šplhání, protože má silné a pevné větve. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -15 °C. Břečťan nepálský je dnes rozšířen po celém světě. Jeho semena se šíří ptáky a jeho větve se mohou šířit i vegetativně. Rostlina je oblíbená pro svou odolnost a schopnost růst v různých podmínkách.
Katalog » Popínavé rostliny » Břečťan nepálský