Vyberte stránku

Blatouch bahenní var. Polypetela

Latinský název Caltha palustris var. Polypetela

Popis rostliny

Blatouch bahenní var. Polypetela je druh rostliny z čeledi koniklecovitých. Roste ve vlhkých místech, jako jsou bažiny a mokřady. Má dlouhé, přímé stonky, které se mohou vzpříčit až do výšky 30 cm. Listy jsou vejčité, s hladkými okraji a na vrcholu zaoblené. Květy jsou žluté, sestavené do kulovitých hroznů. Kvete od dubna do června. Plody jsou malé, černé a lesklé.

Jak pěstovat Blatouch bahenní var. Polypetela

Blatouch bahenní var. Polypetela je trvalka, která se vyskytuje v mokřadech a na březích. Je to nízká rostlina s krátkými listy a květy, které se objevují od dubna do června. Květy jsou bílé nebo růžové a mají šest lístků. Pěstování této rostliny je velmi snadné. Nejlepším místem pro její pěstování je místo, kde je dostatek vlhkosti a slunce. Rostlina může být vysazena do hlubokého kbelíku nebo do zahradního jámy. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelitá. Je důležité, aby půda byla vždy vlhká, ale nikdy mokrá. Rostlina může být také postříkána vodou, aby se zabránilo vysychání. Blatouch bahenní var. Polypetela může být také přesazován, aby se udržela jeho kompaktní tvar. To by mělo být provedeno v období od jara do pozdního léta. Tato rostlina je velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Je však důležité, abyste si dávali pozor na přemnožení slimáků a škůdců, kteří se mohou usadit na listech. Pokud je to nutné, můžete použít biologické postřiky, abyste je odstranili.

Využití Blatouch bahenní var. Polypetela

Blatouch bahenní var. Polypetela (Caltha palustris var. Polypetela) je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina v zahradách a parkových úpravách. Jeho květy jsou bílé, žluté nebo růžové a mohou být buď jednoduché nebo plné. Rostlina je také vhodná pro vytvoření zelených stěn nebo jako součást vodních zahrad. Kromě toho se Blatouch bahenní var. Polypetela často používá jako léčivá rostlina. Listy a květy se používají k léčbě kožních onemocnění, jako je ekzém, akné a lupénka. Květy se také používají k léčbě nachlazení a kašle. Blatouch bahenní var. Polypetela je také vhodný pro pěstování v akváriích. Jeho listy a květy dodávají akváriím přirozený vzhled a poskytují potřebnou výživu pro ryby a další živočichy. Vzhledem k tomu, že Blatouch bahenní var. Polypetela je odolný vůči suchu, je vhodný i pro pěstování na suchých místech. Jeho listy a květy jsou také vhodné pro výrobu bylinných čajů.

Botanický popis

Blatouch bahenní var. Polypetela (Caltha palustris var. Polypetela) je trvalka s vytrvalou, rozvětvenou lodyhou. Lodyha může dosahovat až do výšky 30 cm. Listy jsou vejčité až obloukovité, na okraji zubaté až pilovité. Květy jsou žluté, jednotlivé nebo ve skupinách po 2-3 kusech. Každý květ má 5 tyčinek a 5 korunních lístků. Plodem je tobolka. Rostlina kvete od dubna do června. Blatouch bahenní var. Polypetela je vhodný pro vlhké louky a bažiny.

Původ a rozšíření Blatouch bahenní var. Polypetela

Blatouch bahenní var. Polypetela (Caltha palustris var. Polypetela) je druh rostliny z čeledi ranunculaceae. Pochází z Evropy, Asie a Severní Ameriky. Roste v mokřadech, na březích řek a jezer, v příkopech a na loukách. Je to trvalka, která může dosahovat výšky až 30 cm. Má velké, lesklé, zelené listy a bílé květy. Květy se objevují od dubna do června. Blatouch bahenní var. Polypetela je oblíbenou rostlinou pro vodní zahrady a mokřady. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve vodě až do hloubky 15 cm. Je odolná vůči mrazu a snáší sucho. Je to také oblíbená rostlina pro akvária. Blatouch bahenní var. Polypetela je oblíbenou rostlinou pro okrasné účely. Jeho květy jsou atraktivní a mohou přidat krásu a barevnost do okolí. Rostlina je také užitečná pro ochranu před erozí a znečištěním. Jeho kořeny jsou schopny absorbovat toxické látky z vody a půdy.
Katalog » Vodní rostliny » Blatouch bahenní var. Polypetela