Vyberte stránku

Blatouch bahenní var. Alba

Latinský název Caltha palustris var. Alba

Popis rostliny

Blatouch bahenní var. Alba je vytrvalá bylina, která roste ve vlhkých oblastech. Má bílé květy, které se skládají z mnoha malých květů. Listy jsou oválné až vejčité a mají špičatý vrchol. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm. Kvete od dubna do června. Je to jedna z nejkrásnějších druhů blatouchů.

Jak pěstovat Blatouch bahenní var. Alba

Blatouch bahenní var. Alba je jednou z mnoha odrůd blatouchu bahenního, který je oblíbenou vodní rostlinou. Tato odrůda je charakterizována bílými květy a světle zelenými listy. Je to nenáročná rostlina, která se dobře pěstuje ve vodních nádržích, fontánách nebo v akváriích. Pokud chcete pěstovat Blatouch bahenní var. Alba, musíte začít s pořízením sadby. Můžete si jej koupit v květinářství nebo online. Poté jej umístěte do nádrže nebo akvária s dostatečně hlubokou vodou. Voda by měla být čistá a měla by být pravidelně měněna. Blatouch bahenní var. Alba potřebuje dostatek světla, aby mohl růst. Proto je nejlepší umístit jej do místa, kde bude mít dostatek přímého slunečního světla. Můžete také použít speciální světelné zdroje, jako jsou LED žárovky nebo fluorescenční světla. Blatouch bahenní var. Alba potřebuje také dostatek živin. Můžete je dodat pomocí speciálních živinových tablet nebo roztoků. Tyto látky by měly být přidávány do vody každé dva až tři týdny. Blatouch bahenní var. Alba je odolná rostlina, která se snadno pěstuje. Pokud se o něj správně staráte, může vám poskytnout krásnou dekoraci vaší vodní nádrže nebo akvária.

Využití Blatouch bahenní var. Alba

Blatouch bahenní var. Alba (Caltha palustris var. Alba) je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina v zahradách. Je to nízká, mělce kořenící rostlina s bílými květy, které kvetou od dubna do června. Rostlina může být použita k ozdobení rybníků, potoků a jezírek. Může být také použita k vytvoření zelených stěn nebo jako součást zahradního designu. Rostlina je také vhodná pro pěstování ve skupinách, aby se vytvořila atraktivní skupina květin. Blatouch bahenní var. Alba je také velmi užitečný pro očištění vody, protože je schopný absorbovat škodlivé látky z vody.

Botanický popis

Blatouch bahenní var. Alba (Caltha palustris var. Alba) je vytrvalá bylina, která dorůstá do výšky 20–50 cm. Má silné, přímé, vzpřímené lodyhy, které jsou obvykle jednoduché nebo mírně větvené. Listy jsou vejčité až eliptické, s dlouhými řapíky, na vrcholu zašpičatělé a na okraji celokrajné. Květy jsou bílé, sestavené do kulovitých hroznů, každý květ má 5 tyčinek a 5 korunních lístků. Plodem je tobolka. Rostlina kvete od dubna do června.

Původ a rozšíření Blatouch bahenní var. Alba

Blatouch bahenní var. Alba (Caltha palustris var. Alba) je druh rostliny z čeledi ranunculaceae. Je to trvalka s bílými květy, která se vyskytuje v Evropě, Asii a Severní Americe. Roste ve vlhkých, mokřadních oblastech, jako jsou bažiny a louky. Blatouch bahenní var. Alba byl poprvé popsán v roce 1753 německým botanikem Johannem Gottfriedem Zinnem. Od té doby se rozšířil po celé Evropě a Asii. V Severní Americe byl poprvé zaznamenán v roce 1818 v New Yorku. Od té doby se rozšířil do Kanady a do jižních států USA. Blatouch bahenní var. Alba je oblíbenou okrasnou rostlinou. Jeho bílé květy jsou často používány k ozdobení zahrad a parků. Rostlina je také využívána pro léčebné účely. Listy a květy jsou používány k léčbě různých onemocnění, včetně kožních problémů, revmatismu a dalších.
Katalog » Vodní rostliny » Blatouch bahenní var. Alba