Vyberte stránku

Blatouch bahenní ‚Auenwald‘

Latinský název Caltha palustris 'Auenwald'

Popis rostliny

Caltha palustris 'Auenwald' je druh rostliny blatouch bahenní, která je oblíbená pro svou nenáročnost a snadnou péči. Roste ve vlhkých, mělkých bažinách a mokřadech po celé Evropě. Je to trvalka s velkými, žlutými květy, které se objevují na jaře. Listy jsou zelené a lesklé. Květy jsou vhodné pro řez a mohou být použity jako dekorace. Rostlina je odolná vůči mrazu a je schopna růst v nízkých teplotách. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo vody a slunce.

Jak pěstovat Blatouch bahenní ‚Auenwald‘

Blatouch bahenní „Auenwald“ je druh rostliny Caltha palustris, která je oblíbená pro své jasně žluté květy. Je to nenáročná rostlina, která se dobře daří v mokřadech, na březích potoků a v jezerech. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -30°C. Pěstování: 1. Vyberte si vhodné stanoviště pro blatouch bahenní „Auenwald“. Mělo by být umístěno ve slunném až polostinném prostředí s dostatečnou vlhkostí. 2. Připravte půdu. Blatouch bahenní „Auenwald“ preferuje měkkou, vlhkou a živnou půdu. Přidejte do ní kompost nebo rašelinu, abyste zlepšili její strukturu. 3. Sázejte semena blatouchu bahenního „Auenwald“. Semena můžete vysévat přímo do půdy nebo je můžete vysévat do květináčů a přesadit je později. 4. Udržujte půdu vlhkou. Blatouch bahenní „Auenwald“ potřebuje dostatek vlhkosti, aby se dobře dařilo. Zalévejte rostlinu alespoň jednou týdně. 5. Hnojte rostlinu. Blatouch bahenní „Auenwald“ potřebuje mírné hnojení, aby se dobře dařilo. Použijte organické hnojivo nebo kompost. 6. Řežte rostlinu. Po skončení kvetení byste měli rostlinu řezat, abyste podpořili její nový růst. 7. Chraňte rostlinu před škůdci. Blatouch bahenní „Auenwald“ je obecně odolný vůči škůdcům, ale můžete ho chránit pomocí přírodních pesticidů, jako je například česnekový olej.

Využití Blatouch bahenní ‚Auenwald‘

Blatouch bahenní „Auenwald“ (Caltha palustris 'Auenwald') je vytrvalá rostlina, která se často používá v zahradách a parkových úpravách. Je to nenáročná rostlina s velkými, jasně žlutými květy, které kvetou od dubna do června. Rostlina je ideální pro vytvoření barevných skupin v zahradě nebo parku. Květiny jsou oblíbenou potravou pro hmyz a ptáky. Rostlina je také vhodná pro použití v mokřadech a rybnících. Její kořeny jsou schopny absorbovat vodu a udržovat vodní hladinu. Rostlina je také schopna odolávat vysokým hladinám dusíku ve vodě, což ji činí vhodnou pro použití v eutrofických jezerech. Blatouch bahenní „Auenwald“ je také vhodný pro použití v zahradách a parkových úpravách. Jeho nízká výška a kompaktní rozložení ho činí vhodným pro použití v okrasných záhonech nebo na okraji cest. Rostlina je také vhodná pro použití v kontejnerových zahradách nebo na terasách.

Botanický popis

Blatouch bahenní ‘Auenwald’ je trvalka s krátkou, silnou a masitou lodyhou. Listy jsou vejčité, lesklé, tmavě zelené a mají špičatý vrchol. Květy jsou bílé, sestavené do klubíčka a mají 5 lístků. Květy se objevují od dubna do června. Plody jsou malé, černé a obsahují semena. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm. Je to nenáročná rostlina, která rychle roste a je odolná vůči suchu. Je vhodná do skupinových výsadeb, na okraje cest a do vlhkých oblastí.

Původ a rozšíření Blatouch bahenní ‚Auenwald‘

Blatouch bahenní „Auenwald“ (Caltha palustris 'Auenwald') je hybridní odrůda blatouchu bahenního, která byla vyšlechtěna v Německu. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou barvu a trvanlivost. Rostlina má sytě žluté květy, které se objevují na jaře. Blatouch bahenní „Auenwald“ je velmi rozšířený po celé Evropě a je oblíbeným druhem pro zahradníky. Je to nenáročná rostlina, která dobře snáší chladné podnebí a je odolná vůči suchu. Roste nejlépe ve vlhkých půdách a ve stínu. Blatouch bahenní „Auenwald“ je vhodný pro použití v zahradních jezírcích, na okrajích cest a na březích rybníků. Je to také oblíbený druh pro použití v květinových záhonech a ve skupinových výsadbách.
Katalog » Vodní rostliny » Blatouch bahenní ‚Auenwald‘