Vyberte stránku

Bazalka pravá ‚Red rubin‘

Latinský název Ocimum basilicum 'Red rubin'

Popis rostliny

Bazalka pravá ‚Red rubin‘ je druh rostliny z čeledi mydlovitých. Je to trvalka s výškou do 30 cm. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě červené barvy. Květy jsou bílé nebo růžové. Rostlina kvete od června do září. Je to velmi oblíbená rostlina pro její intenzivní aroma a chuť. Je to skvělá volba pro přípravu salátů, polévek, omáček a dalších jídel. Je to také skvělá volba pro zdobení květinových záhonů a zahrad.

Jak pěstovat Bazalka pravá ‚Red rubin‘

Bazalka pravá ‚Red rubin‘ je vytrvalá bylina, která patří do čeledi Lamiaceae. Je to vytrvalá rostlina s hustými, sytě červenými listy a bohatou, aromatickou vůní. Roste do výšky asi 30 cm a má ráda slunné stanoviště. Pěstování: Bazalka pravá ‚Red rubin‘ je snadno pěstovatelná. Nejlépe se jí daří na slunném stanovišti s dobře odvodněnou půdou. Před výsevem je nutné půdu dobře zapravit hnojivem. Semena se vysévají do řádků vzdálených asi 10 cm a pokryjí se jemnou vrstvou zeminy. Rostliny je nutné pravidelně zalévat a udržovat vlhkou půdu. Hnojení: Bazalka pravá ‚Red rubin‘ potřebuje pravidelné hnojení. Nejlépe se jí daří na půdě obohacené kompostem nebo hnojivem. V průběhu vegetačního období je nutné rostliny hnojit každé dva týdny. Škůdci a choroby: Bazalka pravá ‚Red rubin‘ je náchylná k napadení škůdci, jako jsou mšice, slimáci a hmyz. Také je náchylná k chorobám, jako je plísňová hniloba a fusarióza. Je nutné pravidelně kontrolovat rostliny a včasně zasáhnout, aby se předešlo jejich napadení.

Využití Bazalka pravá ‚Red rubin‘

Bazalka pravá ‚Red rubin‘ je oblíbenou rostlinou pro pěstování v zahradách a na balkonech. Její listy jsou jemné, červené a voní po klasické bazalce. Rostlina je vhodná pro přípravu různých jídel a nápojů, jako je pesto, saláty, polévky, koktejly nebo čaj. Může se také použít jako dekorace a ozdoba jídel. Bazalka pravá ‚Red rubin‘ může být také použita jako léčivá rostlina. Její listy obsahují látky, které mají protizánětlivé, antiseptické a antibakteriální účinky. Může být také použita jako aromaterapie, protože jeho vůně má uklidňující účinek.

Botanický popis

Bazalka pravá 'Red rubin' je trvalka, která dorůstá výšky až 30 cm. Listy jsou vejčité až eliptické, lesklé, tmavě zelené barvy s červenými skvrnami. Květy jsou malé, bílé až růžové barvy. Plody jsou malé, černé, kulaté a obsahují semena. Rostlina má silnou vůni a chuť. Bazalka pravá 'Red rubin' je vhodná pro pěstování v nádobách i na zahradě. Je odolná vůči suchu a mrazu. Je vhodná pro použití v kuchyni jako koření.

Původ a rozšíření Bazalka pravá ‚Red rubin‘

Bazalka pravá ‚Red rubin‘ (Ocimum basilicum 'Red rubin') je hybridní odrůda bazalky pravé, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku. Tato odrůda je vysoce odolná a její listy jsou intenzivně červené barvy. Rostlina má silnou vůni a chuť, která je podobná citronové trávě. Tato odrůda bazalky se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou jedinečnou barvu a vůni a je často používána v kuchyni. Může být také použita jako okrasná rostlina. Bazalka pravá ‚Red rubin‘ je obzvláště oblíbená v zahradách a na terasách.
Katalog » Léčivé rostliny » Bazalka pravá ‚Red rubin‘