Vyberte stránku

Bazalka pravá ‚Lettuce leaf‘

Latinský název Ocimum basilicum 'Lettuce leaf'

Popis rostliny

Bazalka pravá ‚Lettuce leaf‘ je jednoletá bylina, která může dosahovat výšky až 60 cm. Listy jsou vejčité, zelené barvy a mají měkkou, lehce štiplavou chuť. Květy jsou malé, bílé nebo růžové barvy. Bazalka pravá ‚Lettuce leaf‘ je oblíbená pro svou aromatickou vůni a chuť, která je podobná listovému salátu. Je to oblíbená ingredience v italské kuchyni a často se používá do pesto, salátů, polévek a omáček.

Jak pěstovat Bazalka pravá ‚Lettuce leaf‘

Bazalka pravá ‚Lettuce leaf‘ je jednou z nejoblíbenějších odrůd bazalky. Její listy jsou měkké a má jemnou, lehce sladkou chuť. Je to vytrvalá bylina, která může dosáhnout výšky až 60 cm. Pokud chcete pěstovat bazalku pravou ‚Lettuce leaf‘, měli byste začít s osázením semen. Semena můžete zakoupit v obchodě nebo si je můžete vypěstovat sami. Nejlepší je zasít semena do malých květináčů s hlubokou půdou a přikrýt je tenkou vrstvou půdy. Udržujte půdu vlhkou a teplou a semínka by měla klíčit do dvou týdnů. Až se objeví první listy, můžete sazeničky přesadit do větších květináčů nebo je můžete přesadit do truhlíku či záhonu venku. Bazalka potřebuje dostatek slunečního svitu a tepla, aby se mohla správně rozvíjet. Půda by měla být vždy vlhká, ale nikdy příliš mokrá. Bazalka pravá ‚Lettuce leaf‘ může být sklizena po celou sezónu. Listy můžete sklízet postupně, abyste podpořili růst nových listů. Pokud chcete sklízet celou rostlinu, udělejte to, když je rostlina plně rozvinutá. Sklizenou bazalku můžete sušit nebo zamrazit a používat ji po celý rok.

Využití Bazalka pravá ‚Lettuce leaf‘

Bazalka pravá ‚Lettuce leaf‘ je vynikající rostlina pro pěstování v zahradách. Může být použita jako koření do salátů, polévek a dalších jídel. Je také skvělá jako dekorace na terasách nebo balkonech. Může být také použita k aromaterapii, protože jeho silná vůně může pomoci uvolnit napětí a stres. Může být také použita jako léčivá bylina. Může být použita k léčbě nachlazení, bolesti hlavy a migrény. Může být také použita k léčbě trávicích potíží, jako je průjem a zácpa.

Botanický popis

Bazalka pravá 'Lettuce Leaf' je trvalka, která může dorůst až do výšky 60 cm. Listy jsou vejčité až eliptické, zelené barvy s bílými skvrnami. Květy jsou fialové až bílé, shromážděné do hroznů. Plody jsou malé, černé a obsahují semena. Rostlina má silnou vůni a chuť. Je to jedna z nejoblíbenějších druhů bazalky.

Původ a rozšíření Bazalka pravá ‚Lettuce leaf‘

Bazalka pravá ‚Lettuce leaf‘ (Ocimum basilicum 'Lettuce leaf') je druh bazalky, který pochází z jižní Asie. Jeho rozšíření se postupně rozšířilo do Evropy a Severní Ameriky. Rostlina má velké listy, které mají podobu salátových listů, a proto se nazývá ‚Lettuce leaf‘. Je to oblíbená rostlina pro její výraznou chuť a vůni. Používá se jako koření v různých jídlech a také jako léčivá rostlina.
Katalog » Léčivé rostliny » Bazalka pravá ‚Lettuce leaf‘