Vyberte stránku

Bazalka ‚African Blue‘

Latinský název Ocimum 'African Blue'

Popis rostliny

Ocimum 'African Blue' je vytrvalá bylina s hustou, kompaktní strukturou. Její listy jsou tmavě zelené a lesklé, s modrými skvrnami. Květy jsou fialové až modré barvy a mají intenzivní vůni. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metr a její květy se objevují od června do října. Bazalka 'African Blue' je odolná vůči chorobám a je vhodná pro pěstování ve skupinách nebo v truhlících.

Jak pěstovat Bazalka ‚African Blue‘

Bazalka ‘African Blue’ je vytrvalá bylina, která se pěstuje pro svou nádhernou modrou barvu a lahodnou vůni. Je to oblíbená rostlina pro použití v kuchyni, protože její listy jsou chutné a mohou být použity do salátů, polévek a omáček. Pěstování bazalky ‘African Blue’ je snadné a je vhodná pro začátečníky. Nejlepším místem pro pěstování je slunné místo s dobrou drenáží. Rostlina potřebuje hodně slunečního světla, aby mohla produkovat své nádherné modré květy. K pěstování bazalky ‘African Blue’ budete potřebovat semena nebo sazenice. Semena se mohou vysévat přímo do půdy nebo do truhlíku. Sazenice se mohou zakoupit v obchodě nebo si je můžete vypěstovat sami. Rostlina potřebuje hodně vody, ale nesmí být přelitá. Půda by měla být udržována vlhká, ale nikdy přemokřená. Kromě toho byste měli pravidelně hnojit bazalku, aby byla zdravá a silná. Bazalka ‘African Blue’ je odolná vůči škůdcům a chorobám. Pokud se objeví problémy, můžete použít biologické postřiky nebo insekticidy, abyste je odstranili. Pokud se o bazalku ‘African Blue’ správně staráte, můžete se těšit na nádherné modré květy a lahodné listy po celou sezónu.

Využití Bazalka ‚African Blue‘

Bazalka 'African Blue' je vytrvalá bylina, která se používá jako okrasná rostlina. Její modrofialové květy a lesklé listy přidávají zahradě nebo balkonu živost. Rostlina může být také použita k výrobě léčivých čajů a olejů. Může být také použita k aromaterapii, protože jeho silná vůně může pomoci uvolnit napětí a stres. Kromě toho je bazalka 'African Blue' oblíbenou ingrediencí v kuchyni, protože jeho aroma dodává jídlům jemnou chuť.

Botanický popis

Bazalka 'African Blue' je vytrvalá bylina s hustou, kompaktní strukturou. Její listy jsou tmavě modré až fialové barvy a mohou dosahovat délky až 15 cm. Květy jsou malé, bílé až růžové barvy a shromážděné do klasů. Květy se objevují od června do září. Rostlina může dorůst až do výšky 60 cm. Bazalka 'African Blue' je odolná vůči suchu a mrazu a je vhodná pro pěstování ve skupinách nebo v řadách.

Původ a rozšíření Bazalka ‚African Blue‘

Bazalka ‘African Blue’ je hybridní odrůda bazalky, která byla vyšlechtěna v roce 2003 v Kalifornii. Tato odrůda je kříženec mezi Ocimum americanum a Ocimum kilimandscharicum. Je to velmi oblíbená odrůda pro svou intenzivní modrou barvu a výraznou vůni. Bazalka ‘African Blue’ je oblíbená po celém světě a je pěstována v mnoha zemích. Je to oblíbená rostlina pro použití v kuchyni, protože její listy jsou chutné a mají silnou vůni. Rostlina se také často používá jako dekorace. Bazalka ‘African Blue’ je odolná vůči škůdcům a je snadno pěstovatelná. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve vnitřních i venkovních prostředích. Může být pěstována ve sklenících, na parapetech, na terasách nebo na zahradách. Bazalka ‘African Blue’ je oblíbená pro svou intenzivní modrou barvu a výraznou vůni. Je to oblíbená rostlina pro použití v kuchyni a také jako dekorace. Je snadno pěstovatelná a odolná vůči škůdcům, takže je vhodná pro pěstování v mnoha zemích.
Katalog » Léčivé rostliny » Bazalka ‚African Blue‘