Vyberte stránku

Bananovník zakrslý ‚Dwarf Cavendish‘

Latinský název Musa acuminata 'Dwarf Cavendish'

Popis rostliny

Bananovník zakrslý 'Dwarf Cavendish' je trvalka s hustou, kompaktní korunou. Listy jsou světle zelené až tmavě zelené, dlouhé až 1 m, široké až 15 cm a mají výraznou žilnatost. Květy jsou bílé až růžové a plody jsou obvykle zelené, ale mohou se měnit na žluté nebo oranžové, když dozrají. Plody jsou obvykle menší než u jiných druhů banánů, ale stále jsou sladké a chutné. Rostlina může dosáhnout výšky až 2 m, ale obvykle je níže. Bananovník zakrslý 'Dwarf Cavendish' je odolný vůči suchu a mrazu až do -3 °C.

Jak pěstovat Bananovník zakrslý ‚Dwarf Cavendish‘

Bananovník zakrslý ‘Dwarf Cavendish’ je vytrvalá tropická rostlina, která může dorůst až do výšky 3-4 metrů. Je to jedna z nejoblíbenějších odrůd banánů pro pěstování doma. Rostlina potřebuje světlé stanoviště, ale nesmí být vystavena přímému slunečnímu záření. Ideální teplota pro její růst je mezi 18-24°C. Bananovník zakrslý ‘Dwarf Cavendish’ potřebuje hodně vlhkosti, proto je nutné jej často zalévat. Nejlépe je ho zalévat ráno, aby se voda mohla vsáknout do půdy. Rostlinu je také nutné pravidelně hnojit. Nejlepší je použít univerzální hnojivo s nízkým obsahem dusíku. Bananovník zakrslý ‘Dwarf Cavendish’ je náročný na řez, proto je nutné jej pravidelně stříhat, aby se zabránilo přemnožení.

Využití Bananovník zakrslý ‚Dwarf Cavendish‘

Bananovník zakrslý 'Dwarf Cavendish' je oblíbená rostlina, která se používá jako okrasná rostlina v interiéru i exteriéru. Je to velmi nenáročná rostlina, která může být pěstována ve vnitřních i venkovních prostorách. Rostlina může být také použita jako solitérní rostlina nebo jako součást skupiny rostlin. Bananovník zakrslý 'Dwarf Cavendish' je také vhodný pro pěstování na terasách a balkonech. Jeho listy jsou velmi dekorativní a mohou být použity jako ozdoba. Rostlina může být také použita jako zelená stěna nebo jako živý plot. Bananovník zakrslý 'Dwarf Cavendish' je také vhodný pro pěstování ve sklenících. Jeho listy mohou být použity jako dekorace a mohou být také použity jako potrava pro domácí zvířata. Bananovník zakrslý 'Dwarf Cavendish' je také vhodný pro pěstování v zahradách. Jeho listy mohou být použity jako ozdoba a mohou být také použity jako potrava pro ptáky. Rostlina může být také použita jako zelená stěna nebo jako živý plot.

Botanický popis

Bananovník zakrslý 'Dwarf Cavendish' (Musa acuminata 'Dwarf Cavendish') je trsnatá, stálezelená rostlina s krátkou, silnou lodyhou až 2 m vysokou. Listy jsou velké, vejčité až eliptické, na okraji zubaté, až 1,5 m dlouhé a 30 cm široké. Květy jsou bílé až růžové, sestavené do hroznu, který se objevuje na vrcholu lodyhy. Plody jsou obvykle zelené, ale mohou být i žluté nebo oranžové, kulaté nebo vejčité, až 25 cm dlouhé a 10 cm široké. Banán je sladký a měkký, s dužinou bílou nebo žlutou.

Původ a rozšíření Bananovník zakrslý ‚Dwarf Cavendish‘

Bananovník zakrslý 'Dwarf Cavendish' je hybridní odrůda banánů, která byla vyšlechtěna v Anglii v 19. století. Tato odrůda se rychle rozšířila po celém světě a dnes je jednou z nejrozšířenějších odrůd banánů na trhu. Bananovník zakrslý 'Dwarf Cavendish' je oblíbený pro svou nízkou výšku, která je vhodná pro pěstování ve sklenících nebo na terasách. Rostlina má velké, žluté plody, které jsou sladké a měkké. Bananovník zakrslý 'Dwarf Cavendish' se pěstuje po celém světě, od Evropy po Austrálii a Jižní Ameriku. Je to oblíbená odrůda pro domácí pěstitele, protože je snadno pěstitelná a má nízkou náročnost na údržbu. Rostlina může být také pěstována v interiéru, pokud je zajištěna dostatečná teplota a vlhkost.
Katalog » Exotické rostliny » Bananovník zakrslý ‚Dwarf Cavendish‘