Vyberte stránku

Athyrium nipponicum ‚Pictum‘

Latinský název

Popis rostliny

Athyrium nipponicum ‚Pictum‘ je trvalka s listy, které jsou bílé a šedé. Listy mají tmavě zelenou barvu a jsou pokryty malými bílými skvrnami. Rostlina má vzpřímený vzrůst a dorůstá do výšky asi 30 cm. Kvete od června do září a produkuje malé bílé květy. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do skupin nebo jako okrasná rostlina. Je vhodná pro zahradu, balkon nebo terasu. Je odolná vůči mrazu a vyžaduje slunné až polostinné stanoviště.

Jak pěstovat Athyrium nipponicum ‚Pictum‘

Athyrium nipponicum ‘Pictum’ je velmi oblíbená okrasná rostlina, která je vhodná pro pěstování v zahradách. Je to trvalka s listy, které jsou bohatě zbarvené do různých odstínů šedé a fialové. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru. Abyste mohli úspěšně pěstovat rostlinu Athyrium nipponicum ‘Pictum’, je důležité zajistit jí správné podmínky. Nejlepším místem pro pěstování této rostliny je polostín nebo stín. Měla by být umístěna na místo, kde bude chráněna před silným větrem. Půda by měla být bohatá na živiny a měla by být dobře odvodněná. Rostlina by měla být zalévána pravidelně, ale ne příliš často. Kromě toho byste měli také pravidelně hnojit rostlinu. Nejlépe se hodí organické hnojivo, jako je například kompost nebo hnůj. Hnojení by mělo být prováděno každé 2-3 týdny po dobu celého vegetačního období. Rostlina Athyrium nipponicum ‘Pictum’ je velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Nicméně, je důležité, abyste si dávali pozor na případné infekce houbovými chorobami, jako je například plísňová skvrnitost. Pokud se objeví příznaky takové choroby, je důležité okamžitě zasáhnout a postižené listy odstranit.

Využití Athyrium nipponicum ‚Pictum‘

Athyrium nipponicum ‚Pictum‘ je druh stálezeleného listnatého jehličnanu, který se často používá jako okrasná rostlina. Jeho listy jsou široce vejčité a mají zajímavou smetanově bílou barvu s fialovými skvrnami. Rostlina je vhodná pro použití v zahradách, na terasách nebo na balkonech. Může být také použita jako solitéra nebo v kombinaci s jinými druhy rostlin. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje mírnou zálivku a mírné slunné místo. Athyrium nipponicum ‚Pictum‘ je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům.

Botanický popis

Athyrium nipponicum 'Pictum' je vytrvalá bylina s listy, které mají tmavě zelenou barvu s bílými skvrnami. Listy jsou vejčité až kopinaté, s dlouhými řapíky až do délky 25 cm. Květy jsou malé, bílé a uspořádané do úzkých hroznů. Rostlina může dosahovat výšky až 60 cm. Je to vytrvalá rostlina, která se nejlépe daří v polostínu až stínu, na mírně vlhké až vlhké půdě.

Původ a rozšíření Athyrium nipponicum ‚Pictum‘

Athyrium nipponicum 'Pictum' je japonská rostlina z čeledi vřesovcovitých. Je to trvalka s listy, které jsou ve tvaru podlouhlého trojúhelníku a mají na okrajích špičaté zuby. Listy jsou na vrcholu zbarvené do fialova a na spodní straně jsou světlejší. Květy jsou malé, bílé a shromážděné do klasů. Rostlina se pěstuje pro dekorativní účely, neboť její listy jsou velmi atraktivní. Athyrium nipponicum 'Pictum' pochází z Japonska, kde je rozšířená v horských oblastech. Rostlina se v současnosti pěstuje v mnoha zemích po celém světě, zejména v Evropě a Severní Americe. Je to oblíbená rostlina pro zahradníky, protože je odolná a snadno se pěstuje.
Katalog » Kapradiny » Athyrium nipponicum ‚Pictum‘