Vyberte stránku

Anona šupinatá

Latinský název Annona squamosa

Popis rostliny

Anona šupinatá je tropická ovocná rostlina, která pochází z tropických oblastí Jižní Ameriky. Je to stálezelený keř nebo strom, který může dosáhnout výšky až 6 metrů. Listy jsou oválné až eliptické, s hladkým okrajem a matně zelenou barvou. Květy jsou bílé, jednotlivé nebo ve skupinách po 3 až 5 kusech. Plody jsou kulaté nebo vejčité, s tvrdou šupinatou slupkou a žlutou nebo oranžovou dužinou. Dužina je sladká až kyselá, s mnoha semeny. Anona šupinatá se používá k výrobě džusů, šťáv, marmelád, ovocných salátů a dalších dezertů.

Jak pěstovat Anona šupinatá

Anona šupinatá je tropický strom, který pochází z tropické Ameriky. Je to vytrvalá rostlina, která může dorůst až do výšky 10 metrů. Má velké, lesklé listy a bílé květy s červenými skvrnami. Plody jsou ve tvaru hrušky a mají šupinatou kůru. Obsahují sladkou dužinu a semena. Pokud chcete pěstovat Anona šupinatou, je nejlepší začít s nákupem sazenic. Sazenice by měly být zasazeny do širokého a hlubokého květináče s dobře odvodněnou půdou. Rostlina potřebuje spoustu slunečního světla a tepla, takže ji umístěte na slunné místo. Anona šupinatá potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelitá. Půda by měla být vždy mírně vlhká. Rostlina potřebuje také pravidelnou úpravu, aby se udržela ve správném tvaru. Anona šupinatá může být také pěstována ze semen. Semena by měla být vysetá do nádoby s dobře odvodněnou půdou a měla by být udržována v teplém a slunném prostředí. Anona šupinatá je náročná na péči, ale její ovoce je velmi chutné a plné vitamínů. Pokud se o ni správně staráte, můžete se těšit na sklizeň každý rok.

Využití Anona šupinatá

Anona šupinatá je tropická rostlina, která se používá k výrobě léčivých přípravků, potravin a nápojů. Jeho plody jsou bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty, které mají blahodárné účinky na zdraví. 1. Léčivé účinky: Anona šupinatá je bohatá na látky, které mají léčivé účinky. Plody obsahují látky, jako je kyselina askorbová, karotenoidy, flavonoidy a další, které mají protizánětlivé, antioxidační a protinádorové účinky. 2. Potravinářské využití: Plody Anony šupinaté se často používají k výrobě ovocných šťáv, džemů, marmelád, sirupů a dalších potravin. 3. Nápoje: Plody Anony šupinaté se také často používají k výrobě ovocných nápojů, jako je například anonový džus. 4. Kosmetika: Rostlina Anona šupinatá se také používá k výrobě kosmetických produktů, jako jsou například pleťové masky, krémy a další.

Botanický popis

Anona šupinatá je stálezelený keř nebo malý strom, který může dosáhnout výšky až 6 metrů. Listy jsou vejčité, lesklé, tmavě zelené a mají šupinatou povrchovou strukturu. Květy jsou bílé, jednoduché a mají 5 lístků. Plody jsou ve tvaru hrušky, mají šupinatou kůži a jsou oranžové uvnitř. Plody jsou sladké a mají ovocnou chuť. Rostlina má ráda slunné stanoviště a vyžaduje dobře odvodněnou půdu.

Původ a rozšíření Anona šupinatá

Anona šupinatá (Annona squamosa) je tropická rostlina, která pochází z oblastí Jižní Ameriky. Je to stálezelený keř nebo strom, který může dosahovat výšky až 6 metrů. Rostlina je rozšířena po celém tropickém pásmu, včetně jižního Mexika, Karibiku, Střední Ameriky, Jižní Ameriky a Afriky. Rostlina je také pěstována v mnoha oblastech Asie, včetně Indie, Thajska, Indonésie a Filipín. Anona šupinatá je oblíbená pro svou chuť a vůni. Plody jsou velké, šupinaté a mají sladkokyselou chuť. Plody se obvykle používají k výrobě džemů, šťáv, ovocných salátů a dalších dezertů. Rostlina je také používána v tradiční medicíně, například k léčbě nachlazení, bolesti hlavy a dalších onemocnění.
Katalog » Exotické rostliny » Anona šupinatá