Vyberte stránku

Vistárie květnatá ‚Honbeni (Pink Ice)‘

Latinský název Wisteria floribunda 'Honbeni (Pink Ice)'

Popis rostliny

Vistárie květnatá ‚Honbeni (Pink Ice)‘ je vytrvalá, popínavá rostlina s dlouhými, lesklými listy. Její květy jsou ve tvaru hroznů a mají růžovou barvu. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Rostlina může dosáhnout výšky až 10 metrů a je vhodná pro použití jako živý plot nebo jako okrasná rostlina. Vistárie květnatá ‚Honbeni (Pink Ice)‘ je odolná vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia.

Jak pěstovat Vistárie květnatá ‚Honbeni (Pink Ice)‘

Pěstování rostliny Vistárie květnaté „Honbeni (Pink Ice)“ vyžaduje pravidelnou péči, aby byla zdravá a krásná. Nejprve je třeba vybrat vhodné místo pro její pěstování. Vistárie květnatá se nejlépe daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Je také důležité, aby byla chráněna před silnými větry. Když je místo vybráno, je čas na výsadbu. Vistárie květnatá se nejlépe daří ve skupinách, proto je vhodné vysadit několik rostlin najednou. Při výsadbě je třeba dbát na to, aby kořeny byly dobře zakryty půdou. Po výsadbě je nutné rostlinu pravidelně zalévat. Vistárie květnatá potřebuje hodně vody, ale nesmí být přelitá. Je také důležité, aby byla pravidelně hnojena. Vistárie květnatá může růst velmi rychle, takže je nutné ji pravidelně stříhat. To pomůže udržet její tvar a podporuje tvorbu nových výhonů. Pokud je rostlina správně pěstována, může být kvetoucí po celé léto. Květy jsou bílé nebo růžové a mají intenzivní ovocnou vůni.

Využití Vistárie květnatá ‚Honbeni (Pink Ice)‘

Vistárie květnatá ‚Honbeni (Pink Ice)‘ je oblíbenou rostlinou pro použití v zahradách. Je to nádherná, velmi dekorativní rostlina, která může být použita jak ve volné přírodě, tak i ve formě živého plotu. Její květy jsou růžové až fialové a kvete od června do srpna. Rostlina je velmi odolná vůči chorobám a škůdcům a je schopná růst v různých podmínkách. Může být použita k ozdobení teras, balkonů, zahradních altánů, pergol a dalších venkovních prostor. Je to také skvělá volba pro vytváření živých plotů, protože je schopná rychle růst až do výšky 10 metrů.

Botanický popis

Vistárie květnatá ‘Honbeni (Pink Ice)’ je vytrvalá, popínavá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, lesklé, tmavě zelené barvy. Květy se objevují na jaře a jsou uspořádány do dlouhých, svazků květů. Každý květ má čtyři lístky a je růžové až fialové barvy. Plody jsou vejčité, černé bobule. Rostlina může dosahovat výšky až 10 metrů.

Původ a rozšíření Vistárie květnatá ‚Honbeni (Pink Ice)‘

Vistárie květnatá ‚Honbeni (Pink Ice)‘ (Wisteria floribunda 'Honbeni (Pink Ice)') je hybridní odrůda vistárie květnaté, která byla vyšlechtěna v Japonsku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro své nádherné růžové květy, které se objevují na jaře. Rostlina je odolná vůči mrazu a je schopná růst v širokém rozsahu půdních podmínek. Je to oblíbená okrasná rostlina, která se často používá k ozdobení zahrad a parků. Tato odrůda se dnes pěstuje po celém světě, včetně Severní Ameriky, Evropy, Austrálie a Asie. Rostlina je velmi oblíbená pro svou nádhernou krásu a její schopnost růst ve většině klimatických podmínek. Je to také oblíbená rostlina pro její schopnost rychle růst a vytvářet husté, zelené listy.
Katalog » Popínavé rostliny » Vistárie květnatá ‚Honbeni (Pink Ice)‘