Vyberte stránku

Vistárie květnatá ‚Domino‘

Latinský název Wisteria floribunda 'Domino'

Popis rostliny

Vistárie květnatá ‚Domino‘ je vytrvalá liána s dlouhými, převislými větvemi. Její listy jsou zelené, vejčité až eliptické a mají na okraji drobné zuby. Kvete během jara až léta velkými, fialovými květy, které se shromažďují do dlouhých, svazků. Po odkvětu se na větvích objevují malé, černé plody. Rostlina je nenáročná a může růst na slunných i polostinných stanovištích. Vyžaduje vlhkou, dobře odvodněnou půdu.

Jak pěstovat Vistárie květnatá ‚Domino‘

Pěstování rostliny Vistárie květnaté „Domino“ je snadné a zábavné. Tato krásná, vzpřímená, stálezelená liána je oblíbená pro své velké, sytě fialové květy, které se objevují na jaře. Rostlina může růst až do výšky 25 stop a je ideální pro použití jako živý plot nebo jako okrasná rostlina. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, je důležité zajistit, aby vaše Vistárie květnatá „Domino“ byla umístěna na slunném místě s dobrou drenáží. Rostlina potřebuje hodně vody, ale nesmí být přelitá. Zalévejte ji každý týden, aby byla půda vlhká. Vistárie květnatá „Domino“ potřebuje hodně živin, takže doporučujeme pravidelně hnojit. Nejlépe je použít směs hnojiva pro květiny a rostliny. Hnojte rostlinu každé dva týdny po dobu prvních dvou let. Poté hnojte jednou za měsíc. Vistárie květnatá „Domino“ může být také řezána, aby se udržela ve správné formě. Řezání by mělo být prováděno po skončení kvetení. Odstraňte všechny suché, poškozené nebo oslabené větve. Pokud chcete, aby vaše Vistárie květnatá „Domino“ byla zdravá a silná, je důležité, abyste ji chránili před škůdci a chorobami. Pokud se objeví škůdci nebo příznaky choroby, okamžitě je odstraňte. Použijte biologické produkty, abyste zabránili dalšímu šíření.

Využití Vistárie květnatá ‚Domino‘

Botanický popis

Vistárie květnatá ‘Domino’ je vytrvalá liána s dlouhými, převislými větvemi. Její listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, s lesklou, tmavě zelenou barvou. Květy jsou ve tvaru hroznů a mají bílou nebo růžovou barvu. Kvete od května do června. Plody jsou ve tvaru tobolky a mají modrou barvu. Rostlina může dosahovat výšky až 10 metrů.

Původ a rozšíření Vistárie květnatá ‚Domino‘

Vistárie květnatá „Domino“ (Wisteria floribunda „Domino“) je hybridní odrůda vistárie, která byla vyšlechtěna v Japonsku. Tato odrůda je křížencem mezi Wisteria floribunda a Wisteria sinensis. Vistárie květnatá „Domino“ je velmi oblíbená pro své krásné, dlouhé, fialové květy, které se objevují na jaře. Rostlina má také silné, husté listy, které jsou tmavě zelené. Vistárie květnatá „Domino“ se pěstuje po celém světě, zejména ve Střední a Jižní Americe, v Evropě, v Austrálii a v Asii. Je to oblíbená rostlina pro okrasné účely a je často používána k ozdobení teras, zahrad a parků. Rostlina je odolná vůči mrazu a dobře snáší sucho.
Katalog » Popínavé rostliny » Vistárie květnatá ‚Domino‘