Vyberte stránku

Thunbergie křídlatá ‚Dark Apricot‘

Latinský název Thunbergia alata 'Dark Apricot'

Popis rostliny

Thunbergie křídlatá ‚Dark Apricot‘ je vytrvalá, lehce rostoucí, popínavá rostlina s dlouhými, tenkými stonky. Listy jsou jasně zelené, vejčité až obloukovité, s lesklým povrchem. Květy jsou oranžové až tmavě oranžové, s černými skvrnami na okraji. Květy se objevují od června do října a jsou obklopeny dlouhými, křídlatými listy. Rostlina může dosáhnout výšky až 6 metrů a je vhodná pro použití jako popínavá rostlina nebo pro vytvoření záhonu.

Jak pěstovat Thunbergie křídlatá ‚Dark Apricot‘

Thunbergie křídlatá ‚Dark Apricot‘ je snadno pěstovatelná rostlina, která se vyplatí pěstovat. Je to trvalka, která může růst až do výšky 3 metrů. Rostlina má široké listy a kvete od června do září s nádhernými oranžovými květy. Nejlepším místem pro pěstování Thunbergie křídlaté ‚Dark Apricot‘ je slunné místo s dobrou drenáží. Můžete ji pěstovat ve skupinách nebo jako solitéru. Rostlina potřebuje hodně vody, ale nesmí být přelitá. Pravidelně ji zalévejte, aby zůstala vlhká. Thunbergie křídlatá ‚Dark Apricot‘ potřebuje hodně živin. Každé dva týdny ji hnojte tekutým hnojivem, aby měla dostatek živin. Pokud chcete, můžete ji také přihnojit granulovaným hnojivem. Thunbergie křídlatá ‚Dark Apricot‘ je odolná vůči škůdcům a chorobám. Můžete ji pěstovat bez obav, že by na ní napadli škůdci nebo že by onemocněla. Pokud se o ni správně staráte, Thunbergie křídlatá ‚Dark Apricot‘ vám bude kvetoucí po celé léto. Je to nádherná rostlina, která dodá vaší zahradě barvu a život.

Využití Thunbergie křídlatá ‚Dark Apricot‘

Thunbergie křídlatá 'Dark Apricot' je vytrvalá, nenáročná rostlina, která se hodí do širokého spektra použití. Její květy jsou jasně oranžové až červené barvy, což jí dodává výrazný vzhled. Může být použita k vytvoření záhonů, keřů, živých plotů nebo jako okrasná rostlina. Thunbergie křídlatá 'Dark Apricot' je ideální pro použití v zahradách, kde je potřeba získat rychlé a trvalé výsledky. Je to odolná rostlina, která je schopná přežít i v extrémních podmínkách. Je to také nenáročná rostlina, která může růst na slunci i ve stínu. Thunbergie křídlatá 'Dark Apricot' je také skvělá pro použití v kontejnerových zahradách. Je to nízká rostlina, která může být použita k vytvoření zajímavých kompozic. Je to také skvělá volba pro použití na balkonech a terasách. Thunbergie křídlatá 'Dark Apricot' je také skvělá pro použití v květináčích. Je to nízká rostlina, která může být použita k vytvoření zajímavých kompozic. Je to také skvělá volba pro použití na balkonech a terasách.

Botanický popis

Thunbergie křídlatá ‚Dark Apricot‘ je trvalka s vytrvalými, přímými, lodyhovitými stonky, které se mohou vyšplhat až do výšky 3 metrů. Listy jsou vejčité, lesklé, tmavě zelené barvy a dosahují délky až 10 cm. Květy jsou velké, široce otevřené, oranžové až červené barvy s černými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Plody jsou malé, černé tobolky. Rostlina preferuje slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu. Je odolná vůči suchu a mrazu.

Původ a rozšíření Thunbergie křídlatá ‚Dark Apricot‘

Thunbergie křídlatá ‘Dark Apricot’ (Thunbergia alata 'Dark Apricot') je druh thunbergie, který pochází z tropického a subtropického Afriky. Rostlina byla poprvé popsána v roce 1807 německým botanikem Christianem Gottfriedem Danielem Neesem von Esenbeck. Tato rostlina se dnes pěstuje po celém světě jako okrasná rostlina. Její květy jsou žluté s oranžovými skvrnami a mohou dosahovat průměru až 4 cm. Listy jsou tmavě zelené a mohou dosahovat délky až 15 cm. Thunbergie křídlatá ‘Dark Apricot’ je oblíbená pro svou odolnost a snadnou péči. Může růst ve vnitřních i venkovních prostorách a je odolná vůči suchu. Je to vynikající volba pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu s krásnými květy.
Katalog » Popínavé rostliny » Thunbergie křídlatá ‚Dark Apricot‘