Vyberte stránku

Strdivka brvitá

Latinský název Melica ciliata

Popis rostliny

Strdivka brvitá je tráva s výškou od 10 do 40 cm. Má široké, zelené listy a bílé, krátké, huňaté květy. Květy se objevují v červnu a červenci a jsou obklopeny dlouhými, štíhlými listy. Rostlina má ráda slunná a suchá stanoviště a je velmi odolná vůči suchu. Je to jedna z nejodolnějších tráv, které lze najít. Strdivka brvitá je vhodná pro vysokohorské louky a travnaté svahy. Je to vytrvalá rostlina, která může přežít i v extrémních podmínkách.

Jak pěstovat Strdivka brvitá

Strdivka brvitá je vytrvalá tráva, která se pěstuje pro svou dekorativní hodnotu. Je to nenáročná rostlina, která může růst na místech s nízkou úrovní vlhkosti a je odolná vůči suchu. Strdivka brvitá je oblíbená pro své jemné, bílé až šedé listy, které jsou zdobeny malými, červenými květy. Pokud chcete pěstovat Strdivku brvitou, je nejlepší začít s semeny. Semena by měla být vysazena do půdy bohaté na živiny, která je dobře odvodněná. Strdivka brvitá preferuje slunné stanoviště, ale může tolerovat i částečné stíny. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Strdivka brvitá je nenáročná na údržbu a může se šířit samovolně. Pravidelné sekání a odstraňování starých stonků může pomoci udržet rostlinu ve zdravém stavu. Strdivka brvitá je odolná vůči škůdcům a chorobám, ale může být napadena plísní, pokud je přelita.

Využití Strdivka brvitá

Strdivka brvitá je vytrvalá tráva, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to oblíbená volba pro zahradníky, protože má nádherné zelené listy a bílé květy. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Strdivka brvitá se často používá k vytváření hranic a živých plotů. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit přirozenou bariéru mezi svým pozemkem a sousedními pozemky. Rostlina také dobře reaguje na řezání, takže může být použita k vytváření zajímavých tvarů a úprav zeleně. Strdivka brvitá je také skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit přírodní zahradu. Je to skvělá volba pro vytváření zelených ploch, které jsou plné barevných květin. Rostlina je také skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit přírodní zahradu s různými druhy rostlin. Strdivka brvitá je také skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit ekologickou zahradu. Rostlina je schopna absorbovat toxické látky z ovzduší a vody a také poskytuje útočiště pro ptáky a hmyz. Rostlina je také skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit zelenou střechu.

Botanický popis

Strdivka brvitá je vytrvalá bylina s přímým, vzpřímeným, lysým nebo mírně chlupatým, hladkým, často vystoupavým, až 0,5-1 m vysokým stonkem. Listy jsou vejčité až obvejčité, 3-7 cm dlouhé a 1-2 cm široké, na bázi zašpičatělé, na okraji brvité, na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou drobné, bílé, uspořádané do hroznovitých květenství. Plodem je nažka. Rostlina kvete od června do srpna.

Původ a rozšíření Strdivka brvitá

Strdivka brvitá (Melica ciliata) je druh trávy, který je rozšířený po celé Evropě, Asii a Severní Americe. Roste v lesích, loukách, skalnatých oblastech a na okrajích cest. Je to jednoletá tráva s vysokou, přímou lodyhou, která může dosahovat výšky až 1 metr. Listy jsou široce eliptické, s hladkými okraji a jsou zbarveny do zelena. Květy jsou bílé nebo růžové a mají tři tyčinky. Plodem je nažka. Strdivka brvitá byla poprvé popsána v roce 1753 německým botanikem Johannem Christianem Danielem von Schreber. Rostlina se vyskytuje ve většině evropských zemí, včetně Británie, Francie, Německa, Itálie, Španělska, Polska, Ruska, Ukrajiny, Rumunska, Bulharska, Maďarska, České republiky, Slovinska, Chorvatska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Albánie, Gruzie, Arménie, Turecka, Ázerbájdžánu, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Mongolska, Číny, Japonska, Koreje, Indie, Pákistánu, Afghánistánu, Iránu, Izraele a Jordánska. Rostlina je také rozšířena ve Střední Americe a v Severní Americe, kde se vyskytuje od Kanady po Mexiko.
Katalog » Okrasné traviny » Strdivka brvitá