Vyberte stránku

Růže ‚Handel‘

Latinský název Rosa 'Handel'

Popis rostliny

Růže ‚Handel‘ je velmi populární hybridní růže. Je to středně velká, kompaktní růže s krásnými, sytě červenými květy. Květy mají šest lístků a jsou velmi voňavé. Růže ‚Handel‘ má silné, zdravé stonky a listy, které jsou tmavě zelené. Rostlina je odolná vůči chorobám a je velmi snadno pěstovatelná. Je to ideální volba pro všechny milovníky růží.

Jak pěstovat Růže ‚Handel‘

Růže 'Handel' je velmi oblíbená růže s krásnou, sytě červenou barvou. Je to středně velká, poloplná růže s velkými, jasně červenými květy. Květy mají silnou vůni a jsou velmi odolné vůči chorobám. Pěstování růže 'Handel' je snadné a je vhodná pro začátečníky. Nejlepším místem pro pěstování je slunné místo s dobrou drenáží. Růže potřebují hodně vody, ale nesmí být přelitá. Pravidelně je třeba je hnojit a odstraňovat odumřelé květy. Růže 'Handel' je odolná vůči mrazu až do -15°C. Je však lepší je chránit před silnými mrazy. Je také vhodné je chránit před škůdci a chorobami. Růže 'Handel' je skvělou volbou pro všechny milovníky květin. Je to nenáročná rostlina, která vám poskytne krásné květy po celou sezónu.

Využití Růže ‚Handel‘

Růže 'Handel' je kompaktní, středně velká růže s jasně červenými květy. Je to oblíbená volba pro zahradníky, protože je odolná vůči chorobám a má nádhernou vůni. Je to také skvělá volba pro použití v květinových záhonech, protože jeho květy jsou velmi bohaté a trvají dlouho. Růže 'Handel' je také vhodná pro použití v řezaných květinách, protože její květy vydrží dlouho v váze. Je to také skvělá volba pro výsadbu v okrasných skupinách nebo v řadách.

Botanický popis

Růže ‚Handel‘ je vytrvalá, opadavá růže s velkými, jasně růžovými květy. Květy mají pět lístků a jsou uspořádány ve vrcholových květenstvích. Listy jsou středně zelené, vejčité až eliptické a mají zubaté okraje. Květy se objevují od června do září. Růže ‚Handel‘ má vysokou odolnost proti chorobám a je vhodná pro použití v živých plotů nebo jako solitérní kus. Dospělá výška je 1,2-1,5 m a šířka 0,9-1,2 m.

Původ a rozšíření Růže ‚Handel‘

Růže ‚Handel‘ (Rosa 'Handel') je hybridní růže, kterou vyšlechtil americký šlechtitel William A. Warriner v roce 1965. Tato růže je kříženec mezi růží ‚Peace‘ a růží ‚Cardinal de Richelieu‘. Růže ‚Handel‘ je oblíbená pro své velké, jasně červené květy s bílými skvrnami. Květy mají silnou vůni a jsou velmi odolné vůči chorobám. Rostlina má tmavě zelené listy a vytváří husté, nízké keře. Růže ‚Handel‘ je oblíbená pro svou odolnost a snadnou péči. Je to oblíbená volba pro zahradníky po celém světě. Její květy se často používají k výzdobě a květinovým aranžmá.
Katalog » Popínavé rostliny » Růže ‚Handel‘