Vyberte stránku

Réva vinná ‚Osela‘

Latinský název Vitis vinifera 'Osela'

Popis rostliny

Vitis vinifera 'Osela' je druh vinné révy, který se používá k výrobě vína. Je to středně velká, opadavá, dvoudomá odrůda s červenými bobulemi. Listy jsou tmavě zelené, vejčité až eliptické a mají špičatý vrchol. Květy jsou bílé až růžové a plody jsou malé, kulaté až vejčité. Odrůda je odolná vůči mrazu a je schopná produkovat vysoké hladiny cukru. Víno z této odrůdy je obvykle světlé, s jemnou chutí a lehkou kyselostí.

Jak pěstovat Réva vinná ‚Osela‘

Réva vinná 'Osela' je jednou z nejstarších odrůd révy vinné. Je to robustní, odolná odrůda, která se dobře daří v mnoha různých podmínkách. Je to oblíbená odrůda pro výrobu vína, protože produkuje velké množství aromatických bobulí. Pěstování révy vinné 'Osela' je snadné a nenáročné. Nejlépe se daří na slunných stanovištích s dobře odvodněnou půdou. Réva vinná 'Osela' je odolná vůči mrazu až do -20°C, takže se dobře daří i ve vyšších nadmořských výškách. Když pěstujete révu vinnou 'Osela', je důležité udržovat ji ve formě. To znamená, že byste měli pravidelně stříhat její větve, abyste udrželi její tvar. Také byste měli pravidelně hnojit a zalévat rostlinu, aby byla zdravá a produkovala velké množství bobulí. Réva vinná 'Osela' je oblíbená odrůda, která se dobře daří v mnoha různých podmínkách. Je to robustní, odolná odrůda, která produkuje velké množství aromatických bobulí. Pěstování révy vinné 'Osela' je snadné a nenáročné, ale je důležité udržovat ji ve formě a pravidelně ji hnojit a zalévat.

Využití Réva vinná ‚Osela‘

Réva vinná ‚Osela‘ (Vitis vinifera 'Osela') je odrůda révy vinné, která se používá k výrobě vína. Je to jedna z nejstarších odrůd révy vinné a je velmi oblíbená pro svou odolnost vůči chorobám a škůdcům. Je to také jedna z nejlepších odrůd pro výrobu bílého vína. Réva vinná ‚Osela‘ je velmi odolná vůči mrazu a je schopná růst ve většině podnebí. Je to také velmi produktivní odrůda, která může produkovat velké množství hroznů. Vína vyrobená z Révy vinné ‚Osela‘ jsou obvykle svěží a plné ovocných tónů. Jsou také velmi aromatická a mají jemnou strukturu. Vína z této odrůdy jsou obvykle dobře vyvážená a mají dlouhou dochu. Réva vinná ‚Osela‘ se často používá k výrobě suchých bílých vín, ale může se také použít k výrobě sladkých vín. Je to také skvělá odrůda pro výrobu šumivých vín.

Botanický popis

Réva vinná 'Osela' je jednou z mnoha odrůd révy vinné. Je to středně velký, opadavý keř s hustou, větvenou korunou. Listy jsou vejčité až eliptické, s ostře zubatými okraji a tmavě zelenou barvou. Květy jsou bílé až růžové a plody jsou malé, červené bobule. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20°C. Je to oblíbená odrůda pro výrobu vína a dalších produktů.

Původ a rozšíření Réva vinná ‚Osela‘

Réva vinná ‚Osela‘ (Vitis vinifera 'Osela') je odrůda révy vinné, která pochází z oblasti jižního Španělska. Je to jedna z nejstarších odrůd révy vinné, která se pěstuje v Evropě. Odrůda byla poprvé popsána v roce 1790 a od té doby se rozšířila do mnoha oblastí. Réva vinná ‚Osela‘ se pěstuje hlavně ve Španělsku, Itálii, Francii, Portugalsku a některých oblastech Středního východu. V poslední době se začala pěstovat i v USA, Austrálii a Novém Zélandu. Tato odrůda je oblíbená pro svou vysokou produktivitu a odolnost vůči chorobám. Je to velmi univerzální odrůda, která se používá k výrobě vína, moštu, šťávy a dalších produktů. Réva vinná ‚Osela‘ produkuje bílé a červené víno s jemnou chutí a vůní.
Katalog » Popínavé rostliny » Réva vinná ‚Osela‘