Vyberte stránku

Réva pobřežní

Latinský název Vitis riparia

Popis rostliny

Réva pobřežní je ovocná rostlina z čeledi révovitých. Je to vytrvalá, dřevnatá liána, která se může dostat až do výšky 15 metrů. Listy jsou vejčité, lesklé a mají špičatý vrchol. Květy jsou bílé nebo růžové a plody jsou malé, červené bobule. Réva pobřežní je oblíbená pro svou odolnost vůči mrazu a jeho schopnost růst v různých podmínkách. Rostlina je obvykle pěstována pro své ovoce, které se používá k výrobě vína, moštu a džemu.

Jak pěstovat Réva pobřežní

je relativně snadné. Nejdůležitější je zajistit, aby měla dostatek vody a slunce. Rostlina může růst na jakémkoli druhu půdy, ale preferuje lehčí, dobře odvodněné půdy. Když je rostlina zasazena, je třeba ji zalévat každý den nebo každý druhý den, dokud se kořeny nestanou pevněji usazenými. Réva pobřežní potřebuje hodně slunečního svitu, aby mohla produkovat ovoce. Proto by měla být vysazena na místo, kde bude mít dostatek slunečního svitu po celý den. Je také důležité, aby byla chráněna před silným větrem. Rostlina by měla být pravidelně hnojena. Nejlépe je použít komplexní hnojivo s vyváženým poměrem dusíku, fosforu a draslíku. Hnojení by mělo být prováděno každé dva až tři týdny po dobu prvních šesti měsíců po výsadbě. Réva pobřežní je náchylná k některým chorobám a škůdcům. Je důležité sledovat rostlinu a včas zasáhnout, pokud se objeví příznaky. Pokud jsou postřiky nutné, měly by být prováděny pouze podle pokynů na obalu.

Využití Réva pobřežní

Réva pobřežní je vytrvalá ovocná rostlina, která se často používá k výrobě vína. Jeho bobule jsou tmavě červené a mají sladkou chuť. Rostlina může být také použita k výrobě džemů, šťáv a sirupů. Kromě toho může být réva pobřežní použita jako okrasná rostlina, protože má velké listy a krásné květy. Může být také použita k výrobě léčivých přípravků, protože jeho listy a kořeny obsahují látky, které mají protizánětlivé účinky.

Botanický popis

Réva pobřežní je vytrvalá, dřevnatá liana, která se může dostat až do výšky 10 metrů. Jeho listy jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji a na spodní straně jsou lehce chlupaté. Květy jsou bílé nebo růžové a mají 5 lístků. Plody jsou červené, vejčité bobule, které dosahují velikosti 1-2 cm. Réva pobřežní je obvykle nalezena rostoucí v blízkosti řek, potoků a jezer. Je to jedna z nejdříve kvetoucích odrůd révy vinné a jeho plody jsou obvykle používány k výrobě vína.

Původ a rozšíření Réva pobřežní

Réva pobřežní (Vitis riparia) je druh vinné révy, který se původně vyskytoval v severní Americe. Jeho domovinou jsou oblasti od jihovýchodní Kanady po jižní části USA. Rostlina je velmi odolná a může růst v různých podmínkách. Réva pobřežní byla představena do Evropy v 19. století a od té doby se rozšířila do mnoha zemí. Dnes se tento druh vinné révy pěstuje po celém světě, včetně Evropy, Asie, Austrálie a Nového Zélandu. Réva pobřežní je oblíbená pro svou odolnost vůči chorobám a škůdcům. Je to také jeden z nejdříve sklízených odrůd vinné révy. Jeho hrozny jsou obvykle velké a plné sladkého ovoce, které se používá k výrobě vína, moštu a džemů. Réva pobřežní je také oblíbená pro svou schopnost růst v různých podmínkách. Může růst ve vlhkých oblastech i na suchých, kamenitých půdách. Je to také jedna z nejodolnějších odrůd vinné révy, což z ní činí ideální volbu pro pěstitele vína.
Katalog » Popínavé rostliny » Réva pobřežní