Vyberte stránku

Pleioblastus

Latinský název Pleioblastus pygmaeus var. distichus

Popis rostliny

Pleioblastus pygmaeus var. distichus je druh bambusu, který pochází z Japonska. Je to malá, trvalka, která dorůstá výšky jen asi 30 cm. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji a na spodní straně jsou lehce chlupaté. Květy jsou bílé až růžové. Pleioblastus pygmaeus var. distichus je vhodný do skupinových výsadeb a je vhodný pro řez.

Jak pěstovat Pleioblastus

Pleioblastus pygmaeus var. distichus je nízká, vytrvalá bambusovitá tráva, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to velmi snadno pěstovatelná rostlina, která může růst ve většině typů půd a ve většině klimatických podmínek. 1. Sluneční svit: Pleioblastus pygmaeus var. distichus potřebuje dostatek slunečního svitu, aby se cítil dobře. Nejlépe se mu daří na místech s plným slunečním svitem, ale může se také dobře dařit na místech s částečným stínem. 2. Půda: Pleioblastus pygmaeus var. distichus může růst ve většině typů půd, ale nejlépe se mu daří v půdách s dobrou drenáží. Půda by měla být lehce kyselá až neutrální. 3. Zalévání: Pleioblastus pygmaeus var. distichus potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přeléván. Nejlepší je zalévat rostlinu každý týden, aby zůstala vlhká, ale ne mokrá. 4. Štěpování: Pleioblastus pygmaeus var. distichus může být štěpen, aby se rozmnožil. Štěpování by mělo být provedeno na jaře nebo na podzim. 5. Hnojení: Pleioblastus pygmaeus var. distichus by měl být hnojen jednou za rok na jaře. Můžete použít obecný hnojivý program pro okrasné trávy.

Využití Pleioblastus

Pleioblastus pygmaeus var. distichus je druh bambusu, který se často používá v zahradnických projektech. Může být použit jako živý plot, aby se vytvořila soukromá zahrada nebo oddělení prostoru. Je to také skvělá volba pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit nízkou údržbu a nenáročnou zahradu. Pleioblastus pygmaeus var. distichus může být také použit jako dekorace, například k vytvoření zajímavých kompozic ve formě živých stěn nebo jako přírodního obrubníku. Rostlina může být také použita jako podpůrná rostlina pro vyšší rostliny, jako jsou stromy nebo keře.

Botanický popis

Pleioblastus pygmaeus var. distichus je druh bambusu, který patří do čeledi Poaceae. Je to trsnatá tráva s malými, kulatými stonky, které se pohybují od zelené až po hnědou barvu. Listy jsou ve tvaru elipsy a mají světle zelenou barvu. Rostlina může dosáhnout výšky až 30 cm. Květy jsou malé, bílé a mají 4 lístky. Plody jsou malé, černé a mají 4 semena. Pleioblastus pygmaeus var. distichus je oblíbenou dekorací pro zahrady a parky.

Původ a rozšíření Pleioblastus

Pleioblastus je rod bambusovitých rostlin, který zahrnuje asi 25 druhů. Rostliny Pleioblastus jsou původem z jihovýchodní Asie, kde se vyskytují v Číně, Japonsku a Koreji. Některé druhy se také vyskytují v Indii, Nepálu a na Srí Lance. Pleioblastus pygmaeus var. distichus je jedním z nejčastěji pěstovaných druhů. Jeho původní oblastí je Japonsko, kde se vyskytuje ve vlhkých lesích a na okrajích lesů. Tento druh byl také rozšířen do jiných oblastí, jako je Čína, Korea, Indie, Nepál a Srí Lanka. Pleioblastus pygmaeus var. distichus je nyní pěstován po celém světě jako okrasná rostlina. Je to oblíbená rostlina pro zahradníky, protože je to nízkorostoucí bambus, který může být použit jako živý plot nebo jako ozdoba. Rostlina je také velmi odolná vůči suchu a mrazu, což ji činí vhodnou pro pěstování v mnoha různých klimatických podmínkách.
Katalog » Okrasné traviny » Pleioblastus