Vyberte stránku

Plamének ‚The President‘

Latinský název Clematis 'The President'

Popis rostliny

Plamének ‚The President‘ (Clematis 'The President') je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou uspořádány do kulovitých hroznů. Rostlina má silné, převislé větve a dorůstá do výšky až 3 metry. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Plamének ‚The President‘ je odolný vůči mrazu a je vhodný pro použití v zahradních skalkách nebo na opěrných zídkách. Nejlépe se mu daří ve slunných oblastech s dobře odvodněnou půdou.

Jak pěstovat Plamének ‚The President‘

Plamének ‘The President’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými velkými, sytě fialovými květy. Tento druh plaménku je velmi odolný a snadno se pěstuje. Nejprve je třeba zvolit správné místo pro pěstování. Plamének ‘The President’ potřebuje slunné místo s dobrou drenáží. Pokud je místo příliš tmavé, mohou se na rostlině objevit choroby. Dalším krokem je zalévání. Plamének ‘The President’ potřebuje bohatou zálivku, ale nesmí být přelitý. Zalévejte rostlinu alespoň jednou týdně, aby byla zajištěna dostatečná vlhkost. Kromě toho je třeba pravidelně hnojit. Plamének ‘The President’ potřebuje bohatou půdu s dostatkem živin. Hnojte rostlinu každé dva týdny organickým hnojivem. Plamének ‘The President’ také potřebuje pravidelnou péči. Je třeba odstraňovat odkvetlé květy, aby se podporovala produkce nových. Také je třeba pravidelně stříhat větve, aby se rostlina udržovala ve zdravém stavu. Pokud dodržíte tyto jednoduché postupy, můžete si užívat krásné květy plaménku ‘The President’ po celou sezónu.

Využití Plamének ‚The President‘

Plamének ‚The President‘ (Clematis 'The President') je velmi oblíbená rostlina, která je vhodná pro použití v zahradách. Je to velmi dekorativní rostlina s velkými, jasně fialovými květy. Rostlina může být použita k ozdobení plotů, zídek, pergol a teras. Květy mohou být také použity k vytváření krásných kytic. Plamének ‚The President‘ je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům, což z něj činí skvělou volbu pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu.

Botanický popis

Plamének 'The President' je krásná, vytrvalá liána s velkými, jasně fialovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou asi 8 cm v průměru. Květy se objevují od června do září. Listy jsou vejčité až eliptické, tmavě zelené a lesklé. Rostlina může dorůst až do výšky 4 metrů. Plamének 'The President' je nenáročný na pěstování a vyžaduje jen mírné zalévání. Je to ideální rostlina pro lemování plotů, záhonů nebo pro zdobení pergol.

Původ a rozšíření Plamének ‚The President‘

Plamének „The President“ (Clematis 'The President') je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 1965 ve Francii. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis montana var. rubens a Clematis viticella. Je to velmi oblíbená odrůda, která se používá pro okrasné účely. Plamének „The President“ je velmi oblíbený v zahradách po celém světě. Jeho květy jsou velké, sytě růžové barvy s fialovými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a má silné, větvené stonky. Tato odrůda plaménku je velmi odolná a snadno se pěstuje. Může být pěstován ve všech typů zemí a je odolný vůči mrazu až do -20 °C. Je vhodný pro pěstování v nádobách, na zdi nebo na plotu. Plamének „The President“ je oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost. Je to velmi oblíbená odrůda, která je široce rozšířena po celém světě.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚The President‘