Vyberte stránku

Plamének ‚Tetrarose‘

Latinský název Clematis montana var. rubens 'Tetrarose'

Popis rostliny

Plamének Tetrarose je druh rostliny z čeledi vrbovitých (Clematis montana var. rubens 'Tetrarose'). Je to opadavá rostlina, která může dosahovat výšky až 3 metry. Má velké, sytě růžové květy s bílými skvrnami, které se objevují od května do června. Listy jsou vejčité až eliptické, tmavě zelené barvy. Plamének Tetrarose je vhodný pro použití jako okrasná rostlina, která vytváří nádhernou dekoraci na zahradě. Rostlina potřebuje slunné stanoviště a úrodnou, vlhkou půdu.

Jak pěstovat Plamének ‚Tetrarose‘

Plamének ‘Tetrarose’ je krásná a nenáročná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Je to vytrvalá liana, která může růst až do výšky 4 metrů. Květy jsou sytě červené s bílými skvrnami. 1. Vyberte si vhodné místo pro pěstování plaménku ‘Tetrarose’. Rostlina potřebuje slunné místo s dostatkem vzduchu. 2. Připravte půdu. Plamének ‘Tetrarose’ potřebuje živnou, propustnou půdu s dostatkem živin. Pokud je půda příliš kyselá, můžete ji vyrovnat přidáním dolomitové moučky nebo jiného alkalického materiálu. 3. Sázejte plamének ‘Tetrarose’. Můžete ho sázet buď jako samostatnou rostlinu, nebo ho můžete použít jako okrasnou liánu na plot nebo na stěnu. 4. Udržujte rostlinu. Plamének ‘Tetrarose’ potřebuje pravidelnou zálivku a hnojení. Hnojte ho každé dva týdny během vegetačního období. 5. Štípání. Pro udržení kompaktního tvaru a pro zajištění bohatého kvetení doporučujeme štípání. Štípněte rostlinu po skončení kvetení. 6. Chraňte rostlinu. Plamének ‘Tetrarose’ je náchylný k chorobám a škůdcům. Proto je důležité, abyste ho chránili pravidelným postřikem proti chorobám a škůdcům.

Využití Plamének ‚Tetrarose‘

Plamének 'Tetrarose' je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Jeho růžové květy jsou velmi dekorativní a mohou být viděny od dubna do června. Rostlina je obzvláště vhodná pro zdobení plotů, zídek nebo teras. Plamének 'Tetrarose' může být také použit jako solitérní rostlina. Jeho kompaktní růstový způsob a nízká výška (asi 1,5 metru) z něj činí skvělou volbu pro menší zahrady. Plamének 'Tetrarose' je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům. Je to také nenáročná rostlina, která vyžaduje jen málo péče. Je to také velmi odolná rostlina, která může snášet i mírné mrazy. Plamének 'Tetrarose' je také skvělou volbou pro přírodní zahrady, protože jeho květy jsou lákavé pro hmyz a ptáky. Jeho květy jsou také velmi atraktivní pro lidi, kteří se snaží vytvořit přírodní prostředí.

Botanický popis

Plamének 'Tetrarose' je vytrvalá rostlina s lodyhami, které se mohou šplhat až do výšky 3 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické, na vrcholu zašpičatělé a na okraji zubaté. Květy jsou červené, 4-5 cm velké a mají 4-5 lístků. Květy se objevují od dubna do června. Plodem je černá tobolka. Tento plamének je odolný vůči mrazu až do -20 °C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Tetrarose‘

Plamének ‘Tetrarose’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis montana var. rubens a Clematis vitalba. Je to nízkorostoucí keř, který dosahuje výšky 1-2 metrů. Květy jsou červené s bílými skvrnami a mají 4 lístky. Kvete od května do června. Plamének ‘Tetrarose’ se pěstuje po celé Evropě, v Severní Americe a v Austrálii. Je to oblíbená rostlina pro zahradníky, protože je snadno pěstovatelná a má krásné květy. Je vhodná pro pěstování ve skupinách nebo jako okrasná rostlina. Je také vhodná pro pěstování ve skalních zahradách nebo na okrajích zahrad.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Tetrarose‘